احساس میکنم تنهام،چرا؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد احساس میکنم تنهام،چرا؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

احساس میکنم تنهام،چرا؟
,احساس تنهایی,علت حس تنهایی,با تنهایی چیکار کنیم؟,[categoriy]

آکاایران: احساس میکنم تنهام،چرا؟

آکاایران: به گزارش آکاایران: ( دیروز دو نفرو تو خیابون دیدم،چقدر میخندیدن،چقدر خوش بودن،چقدر از با هم بودن لذت میبردند،چقدر خوبه که تنها نیستن و همدیگرو دارن،چقدر …) این کلمات ممکن است روزانه برای خیلی افراد در ذهن شان تکرار شود و یا پیش کسی درد و دل کنند و آن ها را بگویند.احساس تنهایی درد بدیست،اما واقعا چرا احساس تنهایی میکنیم؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که فقط موقعیت اجتماعی ما روی احساس تنهایی تاثیر نمی گذارند. بلکه ژن های مادرزادی ما هم بر احتمال تنها بودن تاثیرگذار هستند.

گرچه عوامل محیطی بدون شک نقش مهم تری دارند، اما یک پژوهش جدید که روی بیش از ۱۰ هزار نفر انجام شده، نشان می دهد که تنهایی می تواند تا حدی ارثی باشد.تنهایی به انواع و اقسام مشکلات فیزیکی و ذهنی منجر می شود و عامل مهمی در مرگ های زود هنگام است، به همین دلیل دانشمندان می خواهند درباره منشا آن بیشتر بفهمند تا ما بتوانیم در پیشگیری از آن بهتر عمل کنیم. این تیم به طور خاص می خواست بداند که آیا ژنتیک می تواند یکی از عوامل موثر در تنهایی باشد یا خیر.

محققان به دقت یکی از پژوهش های بهداشت و سلامت در آمریکا را مطالعه کردند. این پژوهش روی ۱۰۷۶۰ فرد ۵۰ ساله و بیشتر انجام شد. آنها به دنبال ارتباطی بین ژنتیک و تنهایی می گشتند.

محققان بر مبنای آن داده ها، برآورد کردند که بین ۱۴ تا ۲۷ درصد خطر تنهایی در طول عمر می تواند ژنتیکی باشد. این تیم همچنین DNA شرکت کنندگان را هم مقایسه کرد تا به دنبال هر گونه رابطه ای بین احساس تنهایی و بعضی از موارد ژنتیکی بگردد.

آبراهام پالمر از دانشگاه کالیفرنیا و تیمش حالا به این فرضیه رسیده اند که تنهایی می تواند یک سیستم هشدار بیولوژیکی باشد. وقتی ما به اندازه ی کافی تعاملات اجتماعی مورد نیازمان را در زندگی دریافت نمی کنیم، این زنگ اخطار در بدن مان به ما هشدار می دهد.

هنوز در این زمینه باید تحقیقات بیشتری انجام شود. اما این پژوهش به مجموعه شواهدی اضافه شده که نشان می دهند بعضی از ما به طور مادرزادی گرایش بیشتری به احساس تنهایی داریم.

منبع :

احساس میکنم تنهام،چرا؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات