تست جامع خودشناسی! تیپ شخصیتی شما - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تست جامع خودشناسی! تیپ شخصیتی شما ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,تیپ شخصیتی,تست جامع خودشناسی,تست خودشناسی,[categoriy]

آکاایران: تست جامع خودشناسی! تیپ شخصیتی شما

آکاایران: شناخت انسان ها از خود یکی موضوع اساسی است هر کس باید خود را بشناسد و از ویژگی های فردی – شخصیتی خود اطلاع داشته باشد تا بتواند در زندگی خود فرو مناسبی باشد و تصمیمات درستی را بگیرد. اما این شناخت به سادگی به دست نمی آید و نیاز به تلاش خود فرو دارد.

به گزارش آکاایران: تیپ شخصیتی هر انسان نشان می دهد که دارای چه روحیات جسمانی و روانی خاصی می باشد. تیپ شخصیتی باعث می شود تا انسان ها از یکدیگر متمایز شوند. در این نوشته می خواهیم در مورد انواع دسته بندی تیپ شخصیتی صحبت کنیم. در صورت تمایل به شما عزیزان همیشه همراه پیشنهاد می کنیم با موضوع تیپ شخصیتی شما کدام است؟ تا انتها همراه باشید.

دسته بندی تیپ های شخصیتی:

تیپ۱) اصلاح گر
– این افراد، سختگیر و مشکل پسندند. تعجب نکنید اگرچندین بار برای خرید بروند و دست خالی بازگردند
– دایم ایراد می گیرند
– انتقاد می کنند
– بسیار تمیز و منظم هستند
– مودبند
– کمی وسواسی اند
– بهترین ها را می خواهند
– کیفیت برایشان اهمیت خاصی دارد.
– افرادی وظیفه شناس و با اخلاق، همراه باحسی قوی از بایدها و نبایدها هستند.
– به شدت خواهان بهبود اوضاع فلاکت بارند، به خصوص فلاکت اخلاقی
– آنها حتی به قیمت قربانی شدنشان خواهان ارزش های والا هستند.
تاریخ پر از تیپ هایی است که زندگی راحت خود را رها کرده و به دنبال چیزی خارق العاده رفتند، چون احساس می کردند چیز برتری آنها را فرامی خواند. مثلا گاندی همسر، خانواده و شغل وکالتش را رها کرد تا طرفدار دوره گرد استقلال هندوستان و تغییرات اجتماعی مسالمت آمیز شود.

تیپ۲) مددکار
افراد متعلق به این گروه شدیدا مهربانند و عاشق کمک کردن به دیگران. اغلب برای کمک منتظر درخواست دیگران نیستند و به محض اینکه احساس کنند جایی حضورشان نیاز است درنگ نمی کنند. افرادی همدل، صادق و مهربان هستند، بسیار دوستانه برخورد می کنند، سخاوتمند وفداکارند، آنان اعتقاد دارند که همیشه باید دیگران را بر خود مقدم بدارند.

تیپ۳) موفقیت طلب
– برای پیشرفت سخت کار می کنند
– جویای نام و مقام
– پرکار
– رقابت جو
– برای پیشرفت کردن، دست به هر اقدامی که لازم باشد، می زنند.
– پرانرژی
– فعال
– کاردان
– هدف گرا
– با اعتماد به نفس هستند.
– دوست دارند مفید واقع شوند.
– یک لحظه هم بیکار نمی مانند.
– برای آنها مهم است که موفق باشند.
– موفقیت های دیگران را با خود می سنجند و ارزش گذاری می کنند.

تیپ۴) رمانتیک
– بسیار احساساتی و زودرنجند.
– معمولا غمگینند.
– حالات روحی متغیر دارند و هرروز ممکن است حالت روحی متفاوت با روز قبل داشته باشند.
– احساس افسردگی در این گروه متداول است و ممکن است منجر به این شود که روزها در رختخواب به سر ببرند و مدام به اشتباهات غیرقابل جبران گذشته فکرکنند و به ندرت در زمان حال زندگی می کنند.
– اشتغال ذهنی آنها با امور از دست رفته است.
– آنچه در دسترس است، بی ارزش است و آنچه به دست آوردنش سخت است را می خواهند.
– خواستار توجهند و عدم توجه آنها را غمگین می کند.

 تیپ۵) کنجکاو و فکور
– این افراد بسیار درونگرا هستند (از بودن در جمع لذت نمی برند و اجتماع گریزند).
– قادر به ابراز احساسات خود نیستند.
– به این افراد معمولا کنجکاو و محقق می گویند، چون آنان بیشتر از دیگر تیپ های شخصیتی به دنبال فهمیدن چرایی و چگونگی اشیا و پدیده ها (در     کهکشان ها، دنیای میکروسکوپی، حیوانات، گیاهان و… و حتی دنیای درونی شخصیت خودشان) هستند.آنان می خواهند بدانند که دنیا چگونه کار می کند و همیشه در حال جست وجو، پرسش و تعمق در چیزهای گوناگونند.

 تیپ۶) شکاک
–  به همه چیز سوء ظن دارند.
– افرادی محتاط هستند و می خواهند بدانند که در ذهن دیگران راجع به آنها چه می گذرد.
– افرادی وظیفه شناسند.
– معمولا اضطراب دارند.
– دوست دارند وظیفه آنها در جایی که هستند، مشخص و تعریف شده باشد.

تیپ۷) خوش بین و خوش گذران
– اینان اعتقاد دارند که باید خوش بین بود و برای داشتن یک زندگی خوب از همه امکانات استفاده کرد.
– به دنبال گزینه های لذت بخش هستند.
خوش بین و ماجراجو هستند.
– از رنج و زحمت دوری می کنند.
– برون گراترین تیپ هستند.
– اجتماعی و رفیق باز هستند.

 تیپ۸) حامی و قدرت طلب
– به دنبال قدرت و تسلط بر دیگران هستند.
– دوست دارند مدیر و رهبر باشند و دستور بدهند.
– نمی خواهند تحت کنترل دیگران باشند یا قدرت در دست دیگری باشد.
– بسیار کنترل کننده هستند.
– آمرانه با دیگران رفتار می کنند.
– اگر دیگران خصوصا زیردستان آنها، از آنان اطاعت نکنند، سخت بر آشفته می شوند.
– در عین حال حمایت کننده هم هستند و از زیر دستان خود حمایت می کنند، ولی به این شرط که افراد، مطیع اوامرشان باشند.

تیپ۹) صلح طلب
– دنبال آرامش و صلح و آشتی با دیگرانند.
– همواره می خواهند میانجی شوند تا بین دیگران آشتی بر قرار کنند.
– دنبال توازن بوده و پذیرا، مهربان و آسان گیر هستند.
– این افراد بیشتر از تیپ های دیگر برای رسیدن به صلح و آرامش برای خود و دیگران فداکاری می کنند.

 

 

 

کمال گرا هستید که به جزئیات بسیار اهمیت می دهید. در مسائل مالی محافظه کارید و اطرافیانتان، شما را فردی باوجدان و وظیفه شناس می پندارند. علاوه بر این، پر جنب و جوش و پرتکاپوئید و در ورزش ها اغلب در پست مهاجم ظاهر می شوید تا گوی سبقت را از دیگران بربائید.

 

بر اساس بستنی

بستنی وانیلی

اگر بستنی وانیلی دوست دارید، فردی شاد و پرهیجان هستید که از روی انگیزه آنی و بدون فکر قبلی عمل می کنید. در زندگی، خطرات زیادی را می پذیرید و هدف های بزرگی در سر دارید. انتظار شما از خودتان بسیار زیاد است و از ارتباط با بستگان نزدیک خود خوشحال هستید. به طوری کلی، شخصیتی خونگرم، پرتلاش و آرمانگرا دارید و با احساس هستید.

بستنی توت فرنگی

اگر بستنی توت فرنگی را انتخاب می کنید، فردی خجالتی هستید. با این حال، احساساتی نیرومند دارید. شکاک، مستبد، خودرأی و درون گرا هستید و به نکات جزئی و ظریف، بسیار توجه می کنید. در قبال بسیاری از مسائل، به راحتی خودتان را مقصر می دانید و در مواردی بداخلاق و بدبین می شوید. از جمله ابعاد دیگر شخصیت شما، آن است که اعتماد به نفس کمی دارید.

بستنی موزی

اگر طعم بستنی موزی را دوست دارید، شخصی راحت هستید که مسائل را ساده در نظر می گیرید. سخاوتمند هستید و در فعالیت هایتان متعادل عمل می کنید. صداقت در شخصیت شما دیده می شود و درعین حال، دلسوز و مهربان اید.

عصبانیت:

افرادی که شدت بالایی از عصبانیت را از خود نمایش می دهند از لحاظ عاطفی کمترین ثبات را دارند. آنها تمایل دارند به چیزهای کوچک، بیش از حد واکنش دهند و به راحتی ناراحت شوند. آنها برای کنترل استرس با مشکل مواجه می شوند و نسبت به حالت روحی منفی آسیب پذیر هستند. ثبات عاطفی کم که مرتبط با عصبانیت است یک عامل موثر در مشکلات مربوط به حالت روحی آنها است. موضوعات و مسئله های جزئی آنها را عصبانی و مضطرب می سازد. مطالعات نشان می دهد که این ویژگی شخصیتی، فرد را در معرض خطر افسردگی قرار می دهد.

چنین افرادی تمایل دارند جنبه ی منفی چیزها را ببینند و به آسانی درون حالت عاطفی منفی می لغزند. فردی که کج خلق است، در مورد چیزها و کارها نگران می شود و به آسانی هیجان زده، عصبانی و خشمگین می شود بهترین نمونه برای عصبانیت است.

برون گرایی:

این ویژگی شخصیتی تأثیر قابل توجهی روی رفتار اجتماعی دارد. افراد با ویژگی شخصیتی برون گرایی شدیداً اجتماعی هستند. آنها تمایل دارند مهارت های اجتماعی قوی داشته باشند و شدیداً دوستانه هستند. آنها تعامل داشتن با مردم را دوست دارند و از شرکت در اتفاقات اجتماعی مثل مهمانی ها لذت می برند. آنها جوینده ی توجه، مشتاق و علاقمند، پرحرف و عاشق شرکت در بحث های عمیق هستند. آنها جسور و به هنگام صحبت با دیگران بسیار راحتند. آنها به هنگام صرف وقت با خودشان، شدیداً ناراحت هستند در نتیجه همیشه در جمعی از افراد دیده می شوند. معلمان، سیاستمداران و فروشنده ها که از مشغول شدن با مردم لذت می برند تماماً نمونه هایی از این ویژگی شخصیتی هستند.

سازگاری و موافقت:

مودب و دلسوز بودن نشان افرادی است که این ویژگی شخصیتی را دارند. افراد با این ویژگی شخصیتی از کمک به دیگران بسیار مسرور می شوند. سازگاری و موافقت، مرتبط با رفتار خوب است. آنها افراد خوش قلب، شدیداً کمک کننده و قابل اعتماد هستند. به هنگام تعامل داشتن با افراد دارای این ویژگی شخصیتی می توان متوجه جنبه های مثبتی چون ادب، مودب و با ملاحظه بودن نسبت به دیگران شد. آنها همدلی بالایی دارند و سبک ارتباط آنها نگرانی و احترام شان را نسبت به همکاران خود نشان می دهد. برخی از بهترین نمونه ها برای ویژگی شخصیتی سازگاری و موافقت کسانی هستند که یاری رسان، یکدل و بدون خود خواهی هستند.

وظیفه شناسی:

خود – انضباطی و وظیفه شناسی دو جنبه ی مهم شخصیت وظیفه شناسی هستند. فرد شدیداً وظیفه شناس کارهای روزانه ی خود را به منضبط ترین حالت ممکن انجام می دهد. او شدیداً مسئولیت پذیر، خوب سازمان دهی شده و در برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف خود بسیار دقیق است. هم چنین او تمام گام های لازم را برای دستیابی به موفقیت در زندگی برمی دارد. افرادی که این ویژگی شخصیتی را از خود نمایش می دهند تمایل دارند تأثیر اعمال خود را پیشاپیش در نظر بگیرند.

آنها کارها را در محدوده ی باورهای اخلاقی خود به خوبی انجام می دهند و آن اعمال و کارها هرگز از خط قرمز های اخلاقی عبور نمی کنند. آنها به هنگام صحبت محتاط هستند و با اعمال خود سنجیده می شوند. آنها خود – کنترلی را تمرین می کنند و هرگز به طور آنی عمل نمی کنند.

افرادی که امتیاز بالایی در وظیفه شناسی دارند سخت کار می کنند و به سمت ایده آل بودن تلاش می کنند. آنها به طور موثر کار می کنند و عاشق کار هستند و دوست دارند در شغل خود برتر شوند. وقت شناسی، قابل اعتماد بودن، استفاده موثر از زمان و پیروی جدی از قوانین محل کار تماماً ویژگی هایی هستند که در افراد با شخصیت وظیفه شناسی دیده می شوند.

جنبه های مختلف زندگی، ویژگی های وظیفه شناسی را بازتاب می دهند. برای مثال، خانه ی آنها تمیز و سامان دهی شده و عاری از هر گونه بهم ریختگی است. لوازم روزانه مثل لباس و کتاب به خوبی مرتب شده اند به جای این که در اتاق بر روی هم انباشته شوند.

باز و پذیرا بودن:

افرادی که شخصیت باز و پذیرا را از خود نمایش می دهند، بی تعصب و پذیرای ایده های جدید هستند. آنها ماجراجو و مشتاق بیرون رفتن از منطقه ی راحتی خود برای تجربه ی چیزهای جدید هستند. آنها ترجیح می دهند از زندگی روتین یکنواخت خود بیرون بیایند. آنها به دنبال یادگیری چیزهای جدید هستند تا دانش و آگاهی خود را افزایش دهند. آنها از پیدا کردن راه حلی برای معمای خلاقانه لذت می برند. دانشمندان و هنرمندان ماهر، سطوح بالایی از پذیرا بودن و امتیاز بالایی از خلاقیت را دارند. پذیرا بودن کم، نشانه ی رفتار محافظه کارانه و عدم تمایل به پذیرش دیدگاه های روشنفکرانه است. اگر چه افراد با سطح پذیرا بودن پایین در نشان دادن مهارت های خلاقانه ی خود، خوب نیستند اما می توانند در انجام مشاغل یکنواخت، کارآمد باشند.

تست پنج شخصیت بزرگ:

برای تحقیق در مورد شخصیت، تست پنج شخصیت بزرگ همیشه در دسترس است و می تواند به شما کمک کند تا شخصیت خود را ارزیابی بکنید. این تست شامل پاسخ دادن به یک سری سوالات انتخابی چند گانه است که ضرورتاً هدف آنها شناسایی رفتار شما می باشد. اگر چه امتیازات بالاتر به این معنی است که شما ویژگی شخصیتی مشخصی دارید اما امتیازات کم ضرورتاً به این معنی نیست که شما در همه ی ویژگی های شخصیتی، ضعیف هستید. اگر چه پژوهشگران معتقدند که این تست روان شناسی در ارزیابی رفتار واقعی خیلی موثر نیست اما به داشتن ذهنیتی از شخصیت فرد و شناسایی رفتار اجتماعی او کمک می کند. این تست شخصیت می تواند به افراد کمک کند تا شغلی را که مناسب ویژگی شخصیتی آنها است انتخاب بکنند و می تواند به عنوان سیستم راهنمایی مسیر شغلی برای تشخیص زمینه ی علاقه ی شما عمل کند. استخدام کنندگان نیز می توانند از این تست برای ارزیابی کارمندان خود استفاده بکنند. بسته به شخصیت فرد مورد نظر، استخدام کننده می تواند تشخیص دهد که آیا او برای این سمت مناسب است یا نه. بنابراین چه برای ارتقای شغلی باشد چه برای ارزیابی استخدام شوندگان، این تست شخصیت قطعاً می تواند یک چیز با ارزش در این زمینه باشد.

 

منبع :

تست جامع خودشناسی! تیپ شخصیتی شما گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات