تماشای فیلم غمگین و ترشح اندروفین - آکا

آکاایران: تماشای فیلم غمگین و ترشح اندروفین

آکاایران: می خواهیم از اثرات مثبت تماشای فیلم های غمگین بر بدنمان بدانیم این فیلم ها چه تاثیراتی بر روحیه و روان ما میگذارند باعث چه نغییراتی در روحیات ما می شوند آیا میدانستید وقتی فیلم های تراژیک و غمگین می بینید باعث ترشح مواد شیمیایی خوبی موسوم به اندورفین در بدن خود می شوید .

به گزارش آکاایران: در دنیای فیلم و سینما برخی علاقه مندبه پیگیری و تماشای آثار درام و تراژیک و برخی دیگر به دنبال فیلم های کمدی هستند.
تحقیقات جدید نشان می دهد که تماشای فیلم های غمگین علاوه بر اینکه به برقراری پیوندهای اجتماعی کمک می کند، می تواند باعث ترشح مسکن های طبیعی از مغز شود.
به گزارش «گاردین»، دانشمندان دانشگاه آکسفورد در مطالعات اخیر خود به این نتیجه رسیده اند که تماشای فیلم های تراژیک و غمگین باعث ترشح مواد شیمیایی خوبی موسوم به اندورفین می شود. این ماده مانند یک مسکن طبیعی عمل و به برقراری رابطه با افراد اطراف کمک می کند.
محققان گروهی از افراد را مورد آزمایش قرار دادند و یک فیلم غمگین را برای آنها به نمایش درآوردند. این فیلم داستان مرد بی خانمانی بود که دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشته بود. برای گروه دیگری از افراد نیز مستندی درباره موضوعات خنثی پخش کردند.
محققان، سپس تغییرات ایجاد شده در آستانه درد را قبل و بعد از تماشای فیلم و میزان اندورفین را اندازه گیری کردند. پژوهشگران در نهایت به این نتیجه رسیدند گروهی که واکنش احساسی بیشتری بعد از تماشای فیلم غمگین از خود نشان دادند، آستانه درد بسیار بالا و ارتباط بیشتری با گروه خود داشتند. در واقع تماشای فیلم های تراژیک باعث می شود فرد درد کمتری حس کند.

فرهیختگان

منبع :

تبلیغات