آماری از تجویز داروهای ضدافسردگی برای کودکان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آماری از تجویز داروهای ضدافسردگی برای کودکان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آماری از تجویز داروهای ضدافسردگی برای کودکان
,افسردگی,داروهای ضدافسردگی,درمان افسردگی,[categoriy]

آکاایران: آماری از تجویز داروهای ضدافسردگی برای کودکان

آکاایران: این روزها افسردگی در جوامع پیشرفته بیداد میکند و حتی خود ما ایرانی ها وضعیتی سرسام آور از افسردگی در دنیا داریم. متأسفانه در سال های اخیر این بیماری به جمع کودکان نیز راه پیدا کرده و از آن بدتر آمار افسردگی در کودکان نیز رو به افزایش است. به طوری که تجویز داروهای ضدافسردگی برای کودکان، در یک دهه گذشته به شدت افزایش داشته اما بیش از 40 درصد آن ها، داروهایی هستند که نه تنها تاثیری ندارند بلکه اثرات جانبی بدی هم بر کودک می گذارند. در ادامه با ما همراه باشید تا آماری از تجویز داروهای ضدافسردگی برای کودکان به شما بدهیم.

به گزارش آکاایران: به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «ایندپندنت»، بررسی حدود 360 هزار بیمار 6 تا 18 ساله در ولز نشان داد، در یک دهه گذشته داروهای ضدافسردگی که پزشکان داخلی برای آن ها تجویز کرده اند، 28 درصد افزایش یافته و این ترس را به وجود آورده که ناراحتی و غلیان احساسات دوره نوجوانی، «پزشکی سازی» شود و بخواهند آن ها را با دارو کنترل کنند.

اما در حالی که تجویز داروها افزایش یافته، تشخیص افسردگی کاهش یافته و محققان می گویند، دلیلش این است که پزشکان تلاش می کنند به کسی «انگ» بیماری روحی نزنند.
این تحقیق هم چنین نشان داد، دختران 3 برابر بیش از پسرها داروی ضدافسردگی گرفته اند و حدود یک سوم داروها هم به 18 ساله ها داده شده.
نکته مهم دیگر این است که به پزشکان هشدار داده شده، داروی سیتالوپرام را برای کودکان تجویز نکنند، به ویژه که می تواند برای آن ها سمی باشد، اما هنوز عده زیادی این کار را می کنند. این دارو فقط باید در شرایطی داده شود که دیگر درمان ها در مورد کودک جواب ندهد و در این صورت، بیمار باید به دقت تحت نظر باشد.

منبع :

آماری از تجویز داروهای ضدافسردگی برای کودکان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات