زنگ خطر پدیده «دوست اجتماعی» به صدا درآمد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زنگ خطر پدیده «دوست اجتماعی» به صدا درآمد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران  
زنگ خطر پدیده «دوست اجتماعی» به صدا درآمد
,[categoriy]

آکاایران: زنگ خطر پدیده «دوست اجتماعی» به صدا درآمد


رامین برزگر روان شناس و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگارن جوان، در خصوص معضل دوستی های اجتماعی اظهار داشت: دوست اجتماعی از پدیده های نو ظهور در جامعه به حساب می آیند که در سالهای اخیر از طریق کانال های ورودی مانند سریال های غربی و شبکه های اجتماعی وارد فرهنگ ما شده است .
 
وی افزود: این پدیده که در جوامع غربی رواج دارد و با فرهنگ و سبک زندگی آنها مطابقت دارد، در جامعه ما به دلیل عدم همخوانی با فرهنگ ایرانی -اسلامی، باعث بروز مشکلات جدی در روابط زوجین می شود.

برزگر ادامه داد: برخی افراد به بهانه روشنفکری یا گسترش روابط اجتماعی با جنس مخالف وارد رابطه دوستی می شوند و ادعا می کنند که جنسیت طرف مقابل برایشان ملاک نیست که این امر تنها یک توجیه کودکانه است، هر فرد می تواند با جنس مخالف خویشاوند یا همکار باشد که هر کدام محدودیت های خاص خود را دارد.

این کارشناس تصریح کرد: در جامعه سنتی ایران که مذهب و عرف حرف اول را می زند، چنین روابطی جایی ندارد و در صورت ترویج این پدیده در نهایت پایه های زندگی زناشویی سست شده و بنیان خانواده ها از هم خواهد پاشید.

برزگر با اشاره به اینکه اصطلاح دوست اجتماعی یک اصطلاح عوام فریبانه است، گفت: افراد متاهل باید به همسر و خانواده خود متعهد باشند و از طرف مقابل نیز بخواهند در روابط خود صادق و وفادار باشند و از زندگی  مشترک شان مراقبت کنند، در غیر این صورت باید منتظر اتفاقات تلخ و ناگوار در آینده باشند.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

,[categoriy]
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید .

منبع :

زنگ خطر پدیده «دوست اجتماعی» به صدا درآمد گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات