افراد حواس پرت و این رفتارها - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افراد حواس پرت و این رفتارها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

افراد حواس پرت و این رفتارها
,حواس پرت,افراد حواس پرت,حواس پرتی,[categoriy]

آکاایران: افراد حواس پرت و این رفتارها

آکاایران:  افراد حواس پرت چگونه به این روز افتاده اند چه کمبودها و کاستی هایی باعث بروز حواس پرتی در این افراد شده است چه نشانه های رفتاری برای افراد حواس پرت وجود دارد و راه حل برطرف کردن این مشکل کجاست

 تعلل در انجام کار روی همه افراد تاثیر بد خود را می گذارد. این مشکل برای بیشتر افراد زمانی رخ می دهد که خسته و بی حوصله هستند، اما برای بعضی ها اهمال کاری می تواند یک اعتیاد کامل محسوب شود. آن ها تمام روز، کار خود را به درستی انجام نمی دهند و وقتی که به خانه می روند برای انجام امور عقب افتاده تا اواخر شب دیوانه وار کار می کنند. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که شما در اداره هنوز درگیر کار هستید ولی دوست داشتید در آن زمان کنار دوستان و خانواده خود از لحظات لذت می بردید.

به گزارش آکاایران: روانشناسان دانشگاه Case Western آزمایش جالبی را انجام داده اند که طی آن از دانشجویان خواسته شد تا به جای تعیین تاریخ دقیق برای ارایه مقالات خود، یک بازه تاریخی را برای آن ها مشخص کنند. محققان تاریخی را که دانشجویان به سراغ مقالات خود رفتند پیگیری نمودند و این را با سطح استرس و سلامت کلی آن ها مقایسه کردند. دانشجویانی که در لحظات باقی مانده آخر به سراغ مقالات رفته بودند استرس عمیق تری داشتند و مشکلات سلامتی بیشتری نسبت به دیگران در آن ها دیده می شد. آن ها همچنین نمرات بدتری را در کلاس و برای مقالات خود کسب نمودند.

نگران کننده ترین بهانه هایی که به ما کمک می کنند تا در کار خود سهل انگاری کنیم به شرح زیر است. دلیل نگران کننده بودن آن ها این است که مقابله با آن ها کار بسیار دشواری است. برای هر مورد راهبرد های پیشگیرانه ای ذکر شده است، بنابراین می توانید زمانی که احساس خوبی برای انجام کارها ندارید بر تعلل غلبه کنید و کارایی خود را بالا ببرید.

نمی دانم از کجا شروع کنم

هنگامی که انجام یک وظیفه به خصوص دشوار است، باید تمام وقت خود را برای تکمیل آن صرف کنید. هیچ احساسی بهتر از این نیست که وقت ارزشمند خود را برای کاری صرف می کنید که بسیار دشوار است و سخت در پی انجام آن هستید. کلید کار اینجاست که نباید به خودتان اجازه ترسیدن دهید تا روی کار و تمرکز شما وقفه ایجاد کند. زمانی که وظیفه ای سنگین به نظر می رسد، تصور دشواری آن را از بین ببرید.

تقسیم کارها به دوره های کوتاه تر (که تلاش برای انجام آن ها تضمین شده باشد) به شما اجازه می دهد تا از مخمصه بیرون بیایید. با این روش پیش از اینکه به خودتان بیایید، وظیفه ای که قرار بود انجام شدنش ناممکن باشد به اتمام می رسد. زمانی که درگیر کاری می شوید، عدم فعالیت بزرگترین دشمن شما به حساب می آید.

خیلی حواس پرت هستم

برای بسیاری از ما، شروع یک پروژه بزرگ چالش سختی است. معمولا مشغول کارهای کوچک تری می شویم که ما را از وظیفه اصلی دور می کند. پاسخ به ایمیل ها، زنگ زدن به دوستان، بررسی آنلاین اخبار و موارد دیگر باعث می شوند که از مسیر درست فاصله بگیریم.

مشغول بودن همان مثمر ثمر بودن نیست. وقتی که خودتان را در انجام کار بزرگی ناتوان می بینید، کمی صبر کنید و تصور این را بکنید که در صورت امتناع از انجام آن چه اتفاقی خواهد افتاد. حواس پرتی باعث می شود تا توجه شما نسبت به عواقب کار دور شود و حسی به آن نداشته باشید. به خودتان یاد آوری کنید که اگر در خیال پردازی ها باقی بمانید چه اتفاقی رخ می دهد. این روش خوبی است که حواس پرتی را کمتر می کند و تمرکز شما را بالا می برد.

انجام این کار خیلی راحت است

وظایفی که بسیار آسان هستند می توانند به طرز شگفت آوری برای ما خطرناک باشند، زیرا وقتی که آن را کنار می گذارید، تخمین زمانی که برای تکمیل آن نیاز است کار ساده ای است، اما سرانجام هنگامی که به سراغش می روید، متوجه می شوید که وقت کافی برای انجام (یا حداقل تکمیل) آن وجود ندارد. اگر کاری بیش از حد آسان به نظر می رسد، تصویر بزرگتری از آن را در ذهن خود تجسم کنید، چراکه بدین وسیله امور پیش پا افتاده به یک کار اصلی و جزئی از وظایف مهم شما تبدیل می شود.

من این کار را دوست ندارم

اهمال کاری همیشه در مورد یک کار بسیار ساده یا خیلی سخت وجود ندارد. گاهی اوقات، اصلا دوست ندارید که آن را انجام دهید. به عهده گرفتن وظیفه ای که شما هیچ علاقه ای به آن نشان نمی دهید می تواند بسیار سخت باشد. متاسفانه هیچ راه بدون خطایی وجود ندارد تا از طریق آن به خودتان یاد بدهید به دنبال نکات جالب قضیه باشید، زیرا بعضی از موارد به هیچ وجه توجه شما را به خود جلب نخواهد کرد. در عوض اینکه انجام این کارها را به زمان دیگری موکول کنید، قانونی را تعیین کنید که قبل از به پایان رساندن کار خود، پروژه یا وظیفه دیگری را به عهده نگیرید.

فکر نمی کنم از پس انجام آن بر بیایم

فرض کنید سرپرستی یک پروژه به عهده شما گذاشته می شود. در واقع، کسی که این درخواست را از شما داشته است می خواهد در مدت مشخصی آن را انجام دهید. با این حال، این موضوع فکر شما را درگیر خود می کند و تصور می کنید که نمی توانید آن را انجام دهید. علاوه بر این نمی توانید برای جبران تصمیم اشتباه خود به گذشته برگردید. اگر بی خیال این کار بشوم چه پیش می آید؟ چگونه می توانم از پس این کار بر بیایم؟ و … این سوالات تا جایی پیش می روند که بهترین گزینه برای شما تنها دوری از شکست می شود.

اهمال کاری باعث می شود که شما از استعداد و توانایی های ذاتی خود غافل شوید. وقتی زمان خود را صرف کار بیهوده می کنید، به این معنی است که اعتماد به نفس ندارید. به یاد داشته باشید زمانی که مسیر خود را پیدا کردید تنها می توانید نگاه رو به جلو داشته باشید، چرا که اگر به چیزی خارج از محدوده دید خود بنگرید، از مسیر و هدف اصلی خارج می شوید. ترس از انجام اشتباه شما را به سمت شکست سوق می دهد. باید ذهن خود را به سمتی ببرید که بتوانید با داشتن اعتماد به نفس روی نکات مثبت تمرکز کنید و از این طریق به موفقیت برسید. زمانی که باور دارید می توانید کاری را انجام دهید، خودتان را برای پیروزی آماده می کنید.

وب سایت آی تی رسان – امید مروتی

منبع :

افراد حواس پرت و این رفتارها گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات