دلیل تمایل افراد جامعه به مهمانی رفتن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دلیل تمایل افراد جامعه به مهمانی رفتن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,به مهمانی رفتن,اجتماعی  شدن انسان,دور هم جمع شدن,[categoriy]

آکاایران: دلیل تمایل افراد جامعه به مهمانی رفتن


آکاایران: چرا مهمانی رفتن و دور هم جمع شدن افراد امری لذت بخش و فرح بخش است این کار از چه نظر بر روحیه افراد تاثیر میگذارد پژوهشگران و روانشناسان علاقه به مهمانی رفتن و دید و بازدید را از دید تکامل اجتماعی مورد بررسی قرار  داده اند

گروهی از روانشناسان دانشگاه مونترال با مطالعه بر روی خاستگاه رفتارهای اجتماعی انسان دریافتند که میل شدید بشر به مهمانی رفتن یا دور هم جمع شدن ریشه در رفتارهای اجداد انسان دارد.

به گزارش آکاایران: محققان دریافتند که رفتار اجداد انسان بر اساس شرایط زندگی خطرناک و غیرقابل پیش بینی برنامه ریزی شده است. غالب ترین رفتار مشترک انسان در دوران باستان جمع شدن دور هم و انجام حرکات نمایشی برای ارتباط سازی بوده است.

روانشناسان معتقدند که جمع شدن در گروه یا به طور کلی گروه بندی انسان بهترین راه برای در امان ماندن از خطرات زندگی در طبیعت است. در واقع جمع شدن دور هم یا در معنای امروزی مهمانی رفتن مرحله ای اساسی در فرایند اجتماعی شدن انسان است.

محققان با بررسی قدیمی ترین سنگ نوشته های برجای مانده در پارک ملی کلرادو دریافتند که جمع شدن انسان های اولیه اساسی ترین رفتار برای ایجاد پیوند و جلوگیری از خطرات احتمالی است.

دکتر امیلی دورکیم، روانشناس اجتماعی از دانشگاه مونترال عنوان کرد: اساسی ترین رفتار در اجتماعی شدن انسان همان دور هم جمع شدن است. این رفتار نظریه جنب وجوش جمعی نام گرفته و علت اصلی پیدایش این رفتار یافتن احساس امنیت و آرامش در شرایط زندگی گروهی است.

وی در ادامه افزود: انسان های اولیه برای کنترل احساس ناامنی و ایجاد پیوندهای عاطفی و انجام کارهای گروهی بهترین راه را در دور هم جمع شدن و به اصطلاح مهمانی رفتن یافتند.

 

منبع :

دلیل تمایل افراد جامعه به مهمانی رفتن گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات