طلاق خاموش مبدأ زندگی پوچ

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طلاق خاموش مبدأ زندگی پوچ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران  
,[categoriy]

آکاایران: طلاق خاموش مبدأ زندگی پوچ

زهرا صادقیان مشاور و درمانگر خانواده در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: در آشنایی قبل از ازدواج افراد به دنبال یافتن شباهت ها در یکدیگر هستند در حالی که بعد از ازدواج با تفاوت های طرف مقابل مواجه می شوند و این مسئله نخستین عامل در بروز اختلاف است چرا که هر یک از زوجین تصور می کنند با فرد سابق روبرو نیست.

وی با بیان اینکه تناسبی میان ضعف ارتباطی و مدت زندگی زناشویی وجود ندارد، افزود: سردی روابط زوجین و گسستن پیوندهای روحی میان آن ها محدود به زمان خاصی نیست و ممکن است در هر مقطعی اتفاق بیفتد.

صادقیان در ادامه افزود: این ضعف ارتباط، ناشی از عوامل تنفرزا مانند عدم ارتباط موثر کلامی و غیر کلامی، شک و بدبینی، عدم صداقت، سلطه گری و به خصوص عوامل حاشیه ای مانند دخالت خانواده هاست.

این مشاور خانواده گفت: عوامل ایجاد تنفر در خانم ها و آقایان تقریبا مشابه است. اما مورد مقایسه واقع شدن در مردان عامل اصلی است که منجر به عدم عزت نفس و پدید آمدن احساس خشم می شود.

وی در پایان بیان داشت: عدم اعتماد به یکدیگر و تحت نظر داشتن طرف مقابل به طور مداوم یک عمل اشتباه است که بار منفی زیادی به دنبال دارد و باعث از دست رفتن آرامش در رابطه می شود برای پیشگیری از چنین مشکلاتی آموزش مهارت های ارتباطی لازم و مراجعه به مشاور توصیه می شود.


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

,[categoriy]
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید .

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله طلاق خاموش مبدأ زندگی پوچ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طلاق خاموش مبدأ زندگی پوچ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات