آکاایران:  

انتقال استرس از محیط به روح و روان - آکا

آکاایران: انتقال استرس از محیط به روح و روان

آیا میدانستید استرس در محیطی که زندگی می کنید یا در محل اشتغالتان نقش مهمی در ابتلای شما به افسردگی دارد بهتر است در این باره هوشیار باشید و سعی کنید روحیات خود را قوی نگه دارید و اجازه ندهید به مشکلات روحی مختلف دچار شوید

یکی از کاربران گفته اید که «من همیشه غمگین هستم دوست دارم همیشه با خودم خلوت کنم اصلا انگیزه ندارم. گاهی به خاطر عصبی بودنم دچار افزایش فشارخون می شوم لطفا راهنمایی کنید.

به گزارش آکاایران: دکتر علی باغبانیان، روانپزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با به این سوال پاسخ می دهد:

با شرح حالی مختصری که از خود داده اید، دقیقا نمی توان گفت که آیا شما به افسردگی مبتلا هستید ولی با این حال، به نظر می رسد بخشی از علایم افسردگی در شما وجود داشته باشد. افسردگی می تواند در اثر عوامل ژنتیکی یا استرس محیطی ایجاد شود.

اگر بروز این علایم در حدی هست که باعث ناراحتی خودتان می شود و روی عملکرد شغلی و ذهنی تان اثر گذاشته است، توصیه می شود حتما به یک روانپزشک مراجعه کنید تا درصورت تشخیص بیماری، تحت درمان قرار بگیرید.

به احتمال زیاد عصبی بودنتان هم می تواند ثانویه به افسردگی و اضطراب باشد که با دارو قابل کنترل است و با ارائه تکنیک و راهکارهایی که روانپزشک به شما آموزش می دهد، می توانید عصبانیت خود را کنترل کنید.

هر چند این ویژگی رفتاری یعنی عصبانیت، به طور ذاتی در همه افراد وجود دارد ولی اگر فردی نتواند عصبانیت خود را کنترل کند و آن را بروز دهد و این رفتارش باعث ناراحتی خود و اطرافیان شود، حتما نیاز به مراقبه و درمان دارد.

منبع :

تبلیغات