روش هایی که برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانید

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روش هایی که برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران  
,[categoriy]

آکاایران: روش هایی که برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانید

 

بهناز مقدم کارشناس علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تبعات طلاق عاطفی اظهار داشت: طلاق عاطفی از معضلاتی است که در برخی خانواده ها به دلایل مختلف مانند عدم مهارت ابراز علاقه، اختلاف فکر و عقیده، عدم صمیمیت و... رخ می دهد، طی این روند، زوجین با اینکه در زیر یک سقف مشترک زندگی می کنند، اما روابط عاطفی شان مختل می شود.

 
وی افزود: احساس خلا روحی، افسردگی، پرخاشگری، سرد شدن روابط زناشویی، دلزده شدن از محیط خانه و گاه روابط خارج از محدوده، از تبعات طلاق عاطفی است، در این فرایند فرزندان نیز تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرند و ممکن است به دلیل احساس کمبود محبت، به بی بند و باری، ناهنجاری های اجتماعی و فرار از خانه سوق داده شوند.

این کارشناس با اشاره به اینکه طلاق خاموش بسیار خطرناک تر از طلاق محضری است، گفت: شیوع این بحران باعث از بین رفتن امنیت روانی جامعه می شود و متاسفانه گاه برخی افراد برای تامین نیازهای عاطفی خود به روش های ناصحیح دست می زنند، این کار انسجام خانوادگی را از بین برده و باعث از هم پاشیدن کانون خانواده می شود.

مقدم گفت: برای حل این مشکل زوج ها باید با هم تعامل داشته باشند و از نیازهای عاطفی هم مطلع شوند، گذشت، مدارا، صحبت کردن درباره نیازهای روحی و عاطفی، همدلی و کمک گرفتن از یک متخصص، روشهای مناسبی برای رهایی از این بحران هستند.


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

,[categoriy]
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید .

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله روش هایی که برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانید شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

روش هایی که برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانید گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات