آکاایران  
پیشگیری از طلاق

آکاایران: روش هایی که برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانید

 

بهناز مقدم کارشناس علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تبعات طلاق عاطفی اظهار داشت: طلاق عاطفی از معضلاتی است که در برخی خانواده ها به دلایل مختلف مانند عدم مهارت ابراز علاقه، اختلاف فکر و عقیده، عدم صمیمیت و... رخ می دهد، طی این روند، زوجین با اینکه در زیر یک سقف مشترک زندگی می کنند، اما روابط عاطفی شان مختل می شود.

 
وی افزود: احساس خلا روحی، افسردگی، پرخاشگری، سرد شدن روابط زناشویی، دلزده شدن از محیط خانه و گاه روابط خارج از محدوده، از تبعات طلاق عاطفی است، در این فرایند فرزندان نیز تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرند و ممکن است به دلیل احساس کمبود محبت، به بی بند و باری، ناهنجاری های اجتماعی و فرار از خانه سوق داده شوند.

این کارشناس با اشاره به اینکه طلاق خاموش بسیار خطرناک تر از طلاق محضری است، گفت: شیوع این بحران باعث از بین رفتن امنیت روانی جامعه می شود و متاسفانه گاه برخی افراد برای تامین نیازهای عاطفی خود به روش های ناصحیح دست می زنند، این کار انسجام خانوادگی را از بین برده و باعث از هم پاشیدن کانون خانواده می شود.

مقدم گفت: برای حل این مشکل زوج ها باید با هم تعامل داشته باشند و از نیازهای عاطفی هم مطلع شوند، گذشت، مدارا، صحبت کردن درباره نیازهای روحی و عاطفی، همدلی و کمک گرفتن از یک متخصص، روشهای مناسبی برای رهایی از این بحران هستند.


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

پیشگیری از طلاق
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید .

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات