آکاایران گروه زندگی آکا ایران
ازدواج،خانواده،زیبایی

آکاایران: چگونه زندگیم را بازسازی کنم

خلق و خوی فرزندم تغییر کرده است
به گفته ی کارشناسان علائم استفاده نابجا و از دارو و سوء استفاده از دارو مشابه هستند، فرقی نمی کند چه نوع دارویی باشد، مجاز یا غیرمجاز. حال از کجا بدانیم فرزند نوجوان مان از داروهای سرماخوردگی و سرفه سوء استفاده می کند؟ و چگونه با او صحبت کنیم؟

زندگی مان را زیبا کنیم
عصبی و خسته کلید را داخل قفل می چرخانم قبل از اینکه پایم را داخل خانه بگذارم گوشه لباسم به میخ جاکفشی گیر می کند و صدای پاره شدنش در گوشم می پیچد.

وقتی جهیزیه معضل می شود
دو سال از اغاز عقد من و همسر می گذرد. همسرم مهندس یکی از شرکتهای معتبر ساختمان سازی است و درآمد خوبی دارد. خانواده همسرم نیز از لحاظ مالی در سطح مالی خوبی قرار دارند. البته خانواده من نیز وضعیت مالی بدی ندارند و پدرم یک کارمند تحصیل کرده است اما از آنجاییکه ما سه خواهر هستیم و هر سه ما به فاصله کوتاه ازدواج کردیم، پدرم برای تامین هزینه جهیزیه به شدت تحت فشار قرار گرفته است.

چگونه از همسرم انتقاد کنم؟
تو خیلی رفتار نامناسبی با من داری! خیلی زود عصبانی می شی و فقط با دوستانت به خوبی رفتار می کنی! اصلا همیشه تو با من مشکل داشتی و دوست داری اوقات روزت رو بدون من بگذرونی!!! خیلی وقت ها در زندگی زناشویی شاهد به رگبار بستن همسران با یک سری جملات مرتبط یا بدون ربط به یکدیگر هستیم. حال سوال این است، با این روش به چه نتیجه ای می رسیم؟

دلایل اصلی اختلاف زن و شوهرهاچیست؟
«اختلاف» بخش جدایی ناپذیر زندگی زناشویی است و به خودی خود برای زندگی زناشویی خطرناک نیست، آنچه می تواند خطرناک باشد نحوه مواجهه همسران با اختلافاتشان است.
در هر رابطه ای جر و بحث و اختلافاتی وجود دارد و در روابط بین زن و شوهرها نیز این موضوع صادق است. در واقع نمی توان گفت اگر زن و شوهری با هم بر سر موضوعی با هم می جنگند، رابطه آنها ناسالم است.

موبایل را به جمع گرم خانواده راه ندهید
آن زمان ها که هنوز استفاده از تلفن های هوشمند فراگیر نشده بود، همسرا برای یکدیگر و کودکانشان وقت می گذاشتند، کمتر کسی از دردهای استخوانی می نالید و هنوز هم بازار نشستن پای قصه مادربزرگها گرم بود. آن زمانها کسی خانواده مجازی نداشت و محیط خانه به خاطر وای فای سرد نشده بود، حال چه کنیم که این وای فای بلای جان خانه مان نشود؟

کسی دلش برای دختران محجبه سوخت
بیست و خرده ای سال پیش بود که تازه به سن تکلیف رسیده بودم و می خواستم با حجاب باشم، اما یک حجاب زیبا.
خیلی از همسن و سال هایم، بی حجاب بودند و هنوز با بلوز و شلوار به خیابان می آمدند، خیلی ها هم از همان هشت، نه سالگی، مادرشان چادر مشکی به سرشان کرد، تا آنجایی که حتی با چادر، سوار تاب و سرسره می شدند...

زن ایده آل کیست؟
آقایان در وهله اول دوست دارند همسری باایمان، پاکدامن، باحیا و نجیب داشته باشند. همسر ایده آل بیشتر آقایان زنی است که جمال و زیبایی مورد نظر آن ها را داشته و کم مهریه باشد. معمولا مردان زنی را دوست دارند که بچه دار شود و مهربان خو باشد.
چگونه زندگیم را بازسازی کنم
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید .

منبع :

تبلیغات