آکاایران  

خانه ای تماماً گل گلی

آکاایران: خانه ای تماماً گل گلی

خانه ای تماماً گل گلی

به گزارش آکا ایران به نقل از همشهری آنلاین بهتر است روی میز گل بچینید، توی لیوان نوشیدنی گل های بهاری بگذارید و از پشت در ورودی خانه و اتاق خواب و دیوار آشپزخانه حلقه های گل آویزان کنید... خلاصه تا می توانید از این روزها انرژی بگیرید، نفس عمیق بکشید و چشمانتان را به رنگ و دیدن زیبایی ها عادت بدهید. مطمئن باشید سایر اعضای خانواده تان هم با فضایی که برای آنها می سازید، حسابی سرحال می شوند و در اول سال کلی ایده و فکر نو برای درس و کار و فعالیت هایشان به ذهنشان می آید و چه از این بهتر؟ بیایید یک سال پر از موفقیت را با همین حال و هوای سرخوشانه شروع کنیم.

  • شربت گل گلی

ممکن است در مهمانی های این روزها کسی برایتان دسته گلی بیاورد، بیایید این بار دسته گل را به جای قرار دادن در یک گلدان استوانه ای یا پارچ به گونه دیگری تزئین کنید. چند شیشه کوچک رنگی بردارید و آنها را در کنار هم ردیف کنید و از هرشاخه گل یکی در آنها قرار دهید و یا یک ظرف مربع یا مستطیل با ارتفاع کوتاه پیدا کنید و گل ها را در آن بچینید. بخشی از گل ها را پرپر کنید یا غنچه های کوچک آن را بشویید و با چند دانه برگ نعناع داخل قالب یخ بگذارید و روی آن بریزید و هنگام آوردن شربت از این قالب های یخ گل گلی برای پذیرایی استفاده کنید.

  • پایه ای اساسی برای حلقه ها

برای درست کردن حلقه های میله ای کافی است تا با کمک یک رخت آویز فلزی و یک انبر دست، یک میله دایره ای شکل بسازید. از این میله به عنوان یک پایه اصلی استفاده کنید، می توانید دورتادور آن را با تکه های اسفنج و به کمک یک نخ، پر کنید و سپس داخل اسفنج را با شاخه های گل های ریز و سبز و گل های تازه پر کنید. اگر در خانه گل های مصنوعی ای دارید که از آنها خسته شده اید، می توانید ساقه گل ها را بچینید و با حجم خود گل یک حلقه فوق العاده درست کنید.

  • از شاخه ها و گل های خشک غافل نشوید

اگر این روزها به طبیعت می روید حتما در جنگل و صحرا دنبال مقداری شاخه ریز و تر و گل های خشک و برگ های متفاوت بگردید. بعد از بازگشت می توانید با آنها حلقه های گل بسیار زیبا بسازید. برای ساختن یک حلقه گل با شاخه کافی است آنها را یکی دو روز در ظرف آبی خیس کنید تا تر شوند و موقع پیچیدن نشکنند، سپس آنها را دور میله ای بپیچید. از نخ های کنفی هم برای سفت کردن آن به یکدیگر استفاده کنید. داشتن این حلقه شاخه ای در تمام سال کمک می کند تا بتوانید روی آن هر نوع گل طبیعی یا مصنوعی قرار دهید. این حلقه را پشت در خانه آویزان کنید و با آمدن هر فصل جدید، تزئینات روی آن را تغییر دهید؛ مثلا برای تابستان روی آن تکه هایی از میوه های خشک مانند پرتقال بگذارید، برای پاییز برگ های زرد و قرمز و نارنجی روی آن بنشانید و در زمستان با میوه های کاج یا توپک های بافتنی یک حلقه متفاوت برای ورودی خانه تان بسازید.

  • ریسه های قلاب بافی را امتحان کنید

برای اتاق خواب کودکان یا تزئینات ساده در یک تولد هم می توانید از کاغذهای رنگی و پارچه های نمدی کمک بگیرید. کاغذهای کاپ کیک که انواع و اقسام رنگ های آن در بازار موجود است، می توانند گزینه مناسبی برای تزئین دیوار یا در اتاق باشند. کافی است چندرنگ متضاد از این کاغذها را با کمک یک نخ و سوزن یا روبان به همدیگر وصل کنید. درست کردن گل های کاغذی هم از ساده ترین راه های درست کردن یک ریسه است. اگر کاغذهای رنگی دارید می توانید آن را شبیه مثلث ببرید و با کنار هم قرار دادن آن، یک پرچم رنگی برای اتاق کودکتان درست کنید. اگر هم خیلی خوش سلیقه هستید و علاقه مندید تا دخترکتان را هم به سمت هنرهای دستی تشویق کنید، می توانید با گل های زیبای قلاب بافی شده، برایش یک حلقه گل یا ریسه بسازید و آن را از در اتاقش آویزان کنید. خلاصه تا می توانید کلی رنگ و ذوق و سلیقه را این روزها که بهانه خوبی مانند بهار، برای شاد بودن داریم، در خانه تان بریزید و حال خودتان و همه اعضای خانواده را یکدست رنگ بهاری بزنید.


خانه ای تماماً گل گلی
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید.

منبع :

تبلیغات