60 طلاق به ازای هر 100 ازدواج در کشور

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 60 طلاق به ازای هر 100 ازدواج در کشور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران  
60 طلاق به ازای هر 100 ازدواج در کشور
,[categoriy]

آکاایران: 60 طلاق به ازای هر 100 ازدواج در کشور

 معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کشور گفت: در برخی استان ها به ازای هر ۱۰۰ ازدواج، ۳۷ طلاق و متاسفانه در برخی از شهرها هم به ازای هر ۱۰۰ ازدواج، ۶۰ مورد طلاق ثبت می شود.

به گزارش آکا ایران به نقل از میزان، مرتضی میرباقری در نخستین جلسه شورای اجتماعی کشور در سال ۹۵ گفت: امروز حدود ۲۰ عنوان مسئله، مشکل و آسیب مورد توجه قرار گرفت که از میان آنها پنج آسیب به عنوان اولویت اول در کشور شناسایی شده است.

وی با اشاره به مهم ترین آسیب های اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و اجتماعی همچنین موضوعاتی که تحت عنوان نقاط حاد و آسیب پذیر مطرح هستند، اولویت های تعیین شده برای پیگیری به شمار می آیند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کشور حاشیه نشینی ها را معضلی اساسی برای کشور توصیف کرد و گفت: یکی از گرفتاری های ما در سنوات اخیر به ویژه در اطراف کلانشهرها به دلیل مهاجرت های متعدد، توزیع نامناسب و نامتناسب فرصت ها و امکانات در کشور، بحث حاشیه نشینی است.

میرباقری با اشاره به استقبال روستائیان برای حضور در کلانشهرها خاطرنشان کرد: در

5 کلانشهر کشور نیمی از منابع موجود در کل کشور هزینه می شود و مردم نیز استقبال زیادی از حضور در این شهرها می کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کشور با ارائه آماری از کنترل حاشیه نشینی ها در کشور اذعان کرد: طی برنامه های سوم، چهارم و پنجم توسعه تصمیم گرفتیم هر سال ۱۰ درصد حاشیه نشینی کشور را مدیریت کنیم تا دیگر حاشیه نشینی نداشته باشیم، اما به دلایل مختلف از جمله عدم سرمایه گذاری مناسب، این اتفاق نیفتاد.

میرباقری گفت: آمارها نشان می دهد ما نهایتاً ۱۳ درصد مناطق حاشیه نشین را مدیریت کرده ایم و پهنه حاشیه نشینی به لحاظ وسعت و جمعیت دو برابر شده است.

وی در خصوص تعداد مراکز ماده 15 موجود در کشور بیان کرد: ما ۶۵۰۰ مرکز درمانی تحت ماده ۱۵ داریم که بخش غیردولتی آنها را مدیریت می کند اما متاسفانه ۸۰ درصد معتادان بازپروری شده، دوباره معتاد می شوند.

میرباقری اضافه کرد: در این مراکز بیشتر از دارو درمانی استفاده می شود که حرکت و توجه ما باید به سمت روان درمانی و درمان اجتماعی باشد تا شاهد پایداری در ترک باشیم.

وی با اشاره به آمار رو به افزایش طلاق در کشور تصریح کرد: نسبت طلاق و ازدواج به گونه ای است که در قبال هر ۱۰۰ ازدواج ۲۲ طلاق ثبت می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کشور تاکید کرد: این آمار میانگین است زیرا در برخی استان ها به ازای هر ۱۰۰ ازدواج، ۳۷ طلاق و متاسفانه در برخی از شهرها هم به ازای هر ۱۰۰ ازدواج، ۶۰ مورد طلاق داریم.

,[categoriy]
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید.

منبع :

60 طلاق به ازای هر 100 ازدواج در کشور گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات