برای داشتن یک رابطه فوق العاده این 10 جمله را به شریک زندگیتان بگویید

آکاایران: برای داشتن یک رابطه فوق العاده این 10 جمله را به شریک زندگیتان بگویید

آکاایران: اگر آرزو دارید که رابطه موفق و بلند مدتی داشته باشید, یادتان نرود که به شریک زندگی تان این 10 جمله حیاتی را هر روز بگویید.

1. “دلم برایت تنگ شده.”

به گزارش آکاایران: “اگر گفتگو شعر بود, و خنده موسیقی, صرف زمان با هم مثل یک ملودی است که بدون اینکه قدیمی شود می توانیم آنرا بارها و بارها گوش کنیم.” – Nicholas Sparks

از طریق یک متن ساده و یا ایمیل که احساس وابستگی, خواستن و قدردانی را ابراز می کند بگویید که دلتان برایش تنگ شده است. وقتیکه همسرتان در سر کار است و در خانه با فرزندانتان هستید, تصویر خانوادگی با این پیغام برایش ارسال کنید, “نمی توانیم صبر کنیم تا برگردی به خانه!”

2. “روزت چطور بود؟”

“بی تفاوتی و بی توجهی اغلب آسیب بمراتب بدتری از انزجار می زند.” – J.K. Rowling

به محض اینکه قدم در خانه می گذارید درباره وسوسه سخنرانی کردن در مورد روز بدی که داشتید که داشتید خودداری کنید. این بدان معنی نیست که نمی توانید در مورد اتفقاتی که در طول روز برایتان افتاده است صحبت کنید, اما انجام اینکار بدون در نظر گرفتن زندگی همسرتان و صحبت های او خودکامگی است.

3. “آیا یادت است که ______ ؟”

“عاشق شدن و داشتن رابطه دو چیز کامل متفاوت است.” – Keanu Reeves

هر رابطه راهی برای از دست دادن آن “جرقه” جادویی در طی ماه ها و سال های پیش رو پیدا می کند. شریک زندگی تان را در مورد خاطراتی که با هم داشتید مطللع کنید—مثل اولین تعطیلاتی که با هم داشتید, یا موقعی که با هم در آسانسور مرکز خرید گیر کردید—این چیزها کمک می کند تا یادتان بیاید چرا این رابطه در روزهای اول اینقدر خاص بود.

4. “چطور می توانم کمک کنم؟”

“من می خواهم در رابطه ای باشم که گفتن اینکه عاشق من هستی فقط یک اعتبار سنجی ساده در مورد چیزهایی است که الان داری به من نشان می دهی.” – Steve Maraboli

اگر برای رفتن به کار دستپاچه هستید و دیرتان شده و نمی توانید کلیدها را پیدا کنید, خوب می دانید که چیزهای استرس زای بیشتری به نسبت گم کردن چیزی در موقع نامناسب در زندگی یک نفر وجود دارد. وقتیکه شریک زندگی تان استرس دارد او را مطلع کنید که چطور می توانید کمکش کنید.

5. “به چه چیزی فکر می کنی؟”

“وقتیکه حرف نمی زنید, یعنی اینکه حرفهای زیادی برای گفتن دارید که در نهایت بیان نمی کنید.” – Catherine Gilbert Murdock

رابطه تان نباید دیکتاتوری باشد, بلکه باید دموکراسی باشد. در مورد تمام تصمیمات کوچک و بزرگ با شریک زندگی تان صحبت کنید, در مورد اینکه تعطیلات تابستانی قصد دارید کجا بروید, یا در مورد تحصیلات کودکانتان می خواهید چکار کنید.

6. “تو خیلی جذاب/و خوش تیپ هستی.”

“اغلب مواقع ما قدرت لمس کردن, گوش شنوا, یک لبخند, کلمه محبت آمیز, تعریف صادقانه, کوچکترین کار در جهت مواظبت طرف مقابل را دست کم می گیریم, همه ما به نوبه خودمان این قدرت را داریم که سرتاسر زندگی مان را تغییر بدهیم.” – Leo Buscaglia

اگر از شریک زندگی تان تعریف نکنید, چگونه انتظار دارید قدردانی و یا حس خواستنش را ابراز کند؟ به آنها در مورد تمام نقاط قوت شان بگویید-گفتن این عبارات مناسب بنظر می رسد:

  • فیزیکی – “من عاشق لبخند زدنت هستم, چونکه از اعماق وجودت لبخند می زنی.”
  • خصوصیات – “من عاشق بردباری/تفکر/مهربانی/و اعتماد بنفس تو هستم, چونکه به من حس ____________ می دهد”
  • وضعیت ظاهری – “من نمی توانم چشم از آن شلوار جینی که پوشیدی بردارم” یا; واقعا در آن کت و شلوار مرد واقعی شده ای!”

7. “اجازه بده جانب وسط را بگیریم.”

“مصالحه بهترین و ارزان ترین وکیل است.” – Robert Louis Stevenson

آسان است که در طول یک مشاجره بد طرف مقابل را مجاب کنید که 100% حق با شماست, اما لطفا برای متقاعد کردن طرف مقابل اصرار نکنید. اینکه شریک زندگی تان در مورد مسئله ای اشتباه کرده است بهانه ای برای تنزل احساساتش نیست. از حق تان برای اثبات درستی تان بگذرید و با هم بعنوان یک تیم کار بکنید.

8. “متاسفم. حق با توست.”

“زندگی مشترک فراز و نشیب دارد, همه زوج ها با هم مشاجره می کند, اما چیزی که مهم است این است که—شما یک زن و شوهر هستید, و یک زن و شوهر نمی توانند بدون اعتماد زندگی کنند.” – Nicholas Sparks

اشتباه کردن مشکلی ندارد (بدون قصد قبلی) تا زمانی که باندازه کافی فروتن نیستید که بگویید متاسفم و مسوولیت کاری را که کردید بر دوش بگیرید. و از پذیرش اشتباهاتتان سر باز بزنید, می توانید یک داد و بیداد کوچک را به نوبه خود به یک اختلاف ابدی تبدیل کند که اعتماد را از بین می برد.

9. “لطفا” و “متشکرم”

“بخاطر چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید; تا در نهایت چیزهای بیشتری را بدست بیاورید. اگر بروی چیزهایی که ندارید تمرکز کنید, هرگز باندازه کافی, نخواهید داشت.” – Oprah Winfrey

به من بگویید کدامیک از عبارات زیر را از همسرتان می شنوید:

  • این سگ را هم برای هواخوری بیرون ببر.
  • هی عزیزم, لطفا این سگ را هم با خودت برای هواخوری بیرون ببر؟ من در حال حاضر مشغول شستن لباس ها هستم, واقعا ممنونت می شم. تشکر!

تفاوت بزرگی در این دو جمله وجود دارد, مگر نه؟

10. “دوستت دارم.”

“دوست داشته شدن توسط کسی به شما قدرت می دهد, در حالیکه اگر کسی را دوست داشته باشید به شما عمیقا شجاعت می دهد.” – Lao Tzu

هیچ اهمیتی ندارد که یک نفر را تا چه حد می شناسید, می توانم قول بدهم که این دو کلمه هرگز معنی خودش را از دست نمی دهد.

منبع :

تبلیغات