اتاق مطالعه ، اتاقی سرشاز یک حس خوب

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اتاق مطالعه ، اتاقی سرشاز یک حس خوب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اتاق مطالعه ، اتاقی سرشاز یک حس خوب

آکاایران: اتاق مطالعه ، اتاقی سرشاز یک حس خوب

آکاایران: دکوراسیون کتابخانه یکی از مهم ترین هنرهای هر خانواده ایست. وقتی وارد خانه ای می شوی که در آن فضایی برای کتاب ها طراحی نشده است ، فکر می کنی که چگونه چنین چیزی ممکن است؟ جایی برای لیوان های کریستال وجود دارد اما جایی برای کتاب ها ، نه! کمبود فضا اصلا بهانه ی خوبی نیست ، می توانید از بسیاری از فضاهای مرده برای ساخت کتابخانه استفاده کنید. زمینه ای که می خواهید در آن کتابخانه تان را تزئیین کنید انتخاب کنید و از نور، رنگ و چیدمان برای شخصی سازی حس آن استفاده کنید.اما ما در این مقاله روی صحبتمان با کسانی است که اتاقی خالی دارند که می شود اتاقی مخصوص مطالعه و کتابخانه باشد.

به گزارش آکاایران: یک اتاق مطالعه آرام اصولا برای انجام تکالیف، کار با رایانه و شاید استراحت مورد استفاده قرار میگیرد. این فضا به طور عمومی باید شامل یک میز، صندلی، یک یا دو چراغ مطالعه و قفسه های کتاب باشد و بهتر است که از اتاق خواب مجزا باشد. در دنیای مدرن امروز در اکثر ساختمان ها اغلب مکانی برای مطالعه در نظر گرفته می شود. چنین مکانی را در آرام ترین جای یک خانه در نظر می گیرند و ممکن است یک اتاق خواب هم محسوب شود. رنگ آمیزی آرام، مبلمان راحت و وجود قفسه های مناسب و کافی برای کتاب ها، همگی محیط آرام و آسوده ای را برای شما خلق می کنند. برای دسترسی بهتر به کتاب ها آن ها را در قفسه ها جا گذاری کنید. می توانید از مبلمان های دو کاره که قابلیت تخت شدن را دارند، نیز استفاده نمایید. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی روی آن مطالعه کرده و از استراحت روی آن نیز لذت ببرید. از انتخاب مبل بزرگ با رنگی روشن جداً پرهیز کنید.

برای داشتن محیطی سالم و آرام برای مطالعه ای سودمند، رعایت نکات اصولی در طراحی و دکوراسیون این اتاق توصیه می شود:

رنگ آمیزی اتاق مطالعه

انتخاب رنگ دیوار اتاق مطالعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این فضا باید مکانی برای رها شدن از خود و مطالعه لذت بخش یک کتاب و یا درس خواندن باشد. مطالعه آسوده در محیطی آرام فرد را از تنش های استرس زای محیط بیرون خارج می سازد. خانواده رنگ های آبی گرم بهترین انتخاب برای داشتن احساسی توام با آرامش در اتاق مطالعه محسوب می شوند. از انتخاب رنگ آبی روشن جداً بپرهیزید، زیرا احساس سردی در فضا ایجاد می کند. رنگ سبز نیز باعث ایجاد آرامش شده و برای انتخاب رنگ دیوار اتاق مطالعه گزینه بسیار خوبی می باشد. از انتخاب رنگ های زرد و قرمزجداً خودداری کنید، زیرا علیرغم انرژی مضاعفی که ممکن است در فضای اطراف خود ایجاد کنند، گاهی احساس نا امیدی را به فرد انتقال می دهند. اگر شما مایلید که از رنگ ها انرژی بگیرید، بهتر است این مورد را برای نشیمن گاه های خانوادگی خود رعایت کنید. بعلاوه استفاده از رنگ های کلاسیک در اتاق مطالعه فضا را زیباتر و گرمتر می کند.

کتاب ها و قفسه بندی آن ها

توصیه می شود که در یک اتاق بدون کتاب، اصولاً مطالعه نکنید. برای اتاق مطالعه، قفسه های مناسبی تعبیه کرده و کتاب های مورد علاقه خود را در آن ها قرار دهید. فضاهای خالی مابین کتاب ها می توانند به عنوان جایگاهی برای قرار دادن اشیاء زیبا یا قاب ژس های کوچک استفاده شوند. قفسه های کتاب ها باید متناسب با اندازه و شکل اتاق مطالعه باشد، بنابراین با دقت آن را انتخاب کنید.

مبلمان اتاق مطالعه

و اما در مورد مبلمانی که شما برای اتاق مطالعه خود نیاز دارید: سعی کنید برای این فضا یک کاناپه راحت که امکان استراحت کردن و خوابیدن روی آن وجود داشته باشد، انتخاب کنید. برای سهولت بیشتر می توانید از مبلمان های دو کاره که قابلیت تخت شدن را نیز دارند، استفاده نمایید. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی روی آن مطالعه کرده و از استراحت روی آن نیز لذت ببرید. از انتخاب مبل بزرگ با رنگی روشن جداً پرهیز کنید. مبلمان چوبی برای اتاق مطالعه با هر دیزاینی به راحتی همخوانی پیدا می کند. گام بعدی انتخاب میز مناسب است. شما ممکن است برای قرار دادن کامپیوتر یا لپ تاپ خود در  یک فضای مناسب به یک میز نیاز داشته باشید، بسته به نیاز خود یک میز مناسب انتخاب کنید. در نهایت یک میز کوچک برای صرف نوشیدنی تعبیه کنید، این کار فضای آرامی را برای مطالعه در اختیار شما قرار می دهد.

اینکه ما به شما پیشنهاد می کنیم اتاقی برای مطالعه داشته باشید به معنی این نیست که اگر اتاق مستقلی وجود ندارد ، باید قید کتابخانه را بزنید ، گاهی کنار نشیمن شما یک کتابخانه ی دنج ساخته می شود.


منبع :

اتاق مطالعه ، اتاقی سرشاز یک حس خوب گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات