ویژگی های مدیران و کسانی که روحیه مدیریت دارند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ویژگی های مدیران و کسانی که روحیه مدیریت دارند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران ویژگی های مدیران و کسانی که روحیه مدیریت دارند

بر طبق نتایج تحقیقاتی که در زمینه ویژگی های مدیران و داشتن روحیه مدیریت در مجله وال استریت انجام شد، ویژگی هایی را برشمردن که نشانگر این است که چه کسانی دارای روحیه مدیریت هستند و در مجموع نشانه های مدیران چیست:

حمایت و پشتیبانی اطرافیان

به گزارش آکاایران تقریبا چهل و پنج درصد از مدیران، مدیر بودن را در شرکتی که متعلق به خانواده و پدر و مادرشان هستند، تجربه کرده اند. همچنین بیست و نه درصد از دیگر مدیران، این تجربه را در شرکت هایی که متعلق به دوستان و یا اطرافیانشان است کسب کرده اند. و همین امر باعث شده است که یک نوع حس اعتماد به نفس و حمایت در آنها ایجاد شود.

تسلط بر خود

مسلط بودن بر خود با خصوصیاتی چون خلاقیت و نوآوری مرتبط است. در تحقیقی که انجام شده است، کسانی که در زندگی استقلال داشتند در مقابل کسانی که این ویژگی را دارا نبودند، ۱/۵ برابر شانس بیشتری برای مدیریت دارند. آن دسته از کسانی که گروهی را تشکیل داده و مدیریت آن گروه را بر عهده داشته اند، حدود ۲ برابر نسبت به دیگران از روحیه مدیریت بیشتری برخوردارند.

همچنین استقامت و پشتکار داشتن در مقابل شکست هایتان از نشانه های مسلط بودن بر خود است.

ویژگی های مدیران و کسانی که روحیه مدیریت دارند
,[categoriy]

آکاایران: ویژگی های مدیران و کسانی که روحیه مدیریت دارند

ویژگی های مدیران

علاقه داشتن به انجام امور اداری

بسیاری از مدیران آینده به دنبال این هستند که توانایی های خود را در انجام فعالیت های اداری افزایش دهند و تعداد زیادی دیگر هم در کلاس های مدیریت و تجارت به شکل تخصصی شرکت پیدا کرده اند. علاقه نشان دادن به انجام کارهای اداری ارتباط مستقیمی با شناسایی مدیریت مالی و این گونه مشائل دارد. با توجه به تحقیقات انجام گرفته توسط مجله وال استریت ژورنال، مدیران آینده در این تحقیق در زمینه مدیریت مالی اطلاعات بیشتری نسبت به دیگران دارند.

روحیه خلاق و نوآور

بیشتر از ۳/۴ مدیران آینده از نوآوری و خلاقیت زیاد برخوردارند و چهل و هفت درصد آن ها خلاقیت کمی دارند. این افراد نوآور و خلاق برای به پایان رساندن امور روزمره خود روش های نوینی به کار می برند و برای حل مسائل به جای اینکه از یک روش از قبل تعیین شده و روتین استفاده کنند، همیشه به دنبال یک راه جدید و البته بهترین راه برای انجام آن کار هستند.

.

پورتال رنگی _ ویژگی های مدیران و کسانی که روحیه مدیریت دارند

منبع :

ویژگی های مدیران و کسانی که روحیه مدیریت دارند گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات