تعریف موفقیت و اهداف مشترک

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تعریف موفقیت و اهداف مشترک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران تعریف موفقیت و اهداف مشترک

اشخاص اغلب از من می خواهند تا کلمه “موفقیت” را برایشان تعریف کنم. تعریف مورد علاقه من از موفقیت از این قرار است:
“موفقیت به معنای توانمندی در زندگی کردن به شکلی است که آن را انتخاب می کنید. موفقیت به معنای انجام دادن کاری است که از آن لذت می برید، موفقیت یعنی آنکه در احاطه کسانی باشید که آنها را تحسین و احترام می کنید.”

به گزارش آکاایران به مفهوم وسیع کلمه، موفقیت توانایی دستیابی به رؤیاها، خواسته ها، امیدها، آرزوها و هدفها در هر یک از زمینه های مهم زندگی است. گرچه هر کدام از ما موجودی منحصر به فرد هستیم و با دیگرانی که زندگی می کنند و یا تاکنون زندگی کرده اند متفاوت هستیم، اما همه ما دارای چهار هدف مشترک هستیم. به مقیاس یک تا ده، که یک از همه پایین تر و ده از همه بالاتر است، می توانید زندگی خود را ارزیابی کنید و در هر یک از این چهار زمینه به خود امتیاز بدهید:

تعریف موفقیت و اهداف مشترک
,[categoriy]

آکاایران: تعریف موفقیت و اهداف مشترک

سالم و سلامت

نخستین هدف مشترک همه مردم به سر بردن در سلامتی و داشتن انرژی است. همه ما می خواهیم سالم و سلامت باشیم، می خواهیم از انرژی فراوان بهره داشته باشیم و به دور از درد و تألم و بیماری زندگی کنیم. امروزه، با پیشرفتهای چشمگیری که در زمینه علوم پزشکی داشته ایم، کیفیت سلامتی و تندرستی، بر حسب اتفاق شکل نمی گیرد، بلکه باید آنرا طراحی کنیم. کسانی که عادتهای سلامتی عالی دارند، به مراتب از دیگران سالم ترند، انرژی بیشتری دارند و بیشتر هم عمر می کنند.

روابط عالی

دومین هدف مشترک همه انسانها داشتن روابط و مناسبات عالی با کسانی است که آنها را دوست داریم، به آنها احترام می گذاریم و آنها هم ما را متقابلا دوست دارند و به ما احترام می گذارند. به گفته سیدنی جوارد (روانشناس)، ۸۵ درصد خوشبختی ما را کیفیت روابط ما در هر مرحله و در هر زمینه از زندگی مان رقم می زند. اینکه با دیگران چگونه کنار می آیید و اینکه آنها شما را به چه اندازه دوست دارند و به شما احترام می گذارند بیشتر از هر عامل دیگری بر زندگی شما تأثیر می گذارد.

کار مورد علاقه تان را انجام بدهید

سومین هدف مشترک انجام دادن کارهایی است که از آن لذت می بریم. دوست داریم از کارمان راضی باشیم و پول خوبی دریافت کنیم. شما می خواهید کاری را که دوست دارید انجام بدهید، می خواهید حقوق بیشتری بگیرید و سریع تر ارتقاء درجه پیدا کنید. می خواهید به حداکثر درآمدی که در هر مرحله از کارتان می توانید داشته باشید، برسید.

دستیابی به استقلال مالی

چهارمین هدفی که همه ما داریم رسیدن به استقلال مالی است. شما می خواهید در زندگی به مرحله ای برسید که به اندازه کافی پول داشته باشید تا دیگر مجبور نباشید نگران آن باشید. شما می خواهید در رستوران بی آنکه ابتدا مجبور باشید قیمت غذا را نگاه کنید فقط نوع غذایتان را انتخاب کنید.

پورتال رنگی _ تعریف موفقیت و اهداف مشترک
منبع: aghoo.blogfa.com

منبع :

تعریف موفقیت و اهداف مشترک گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات