ضدآفتاب باروری مردان را کاهش می دهد؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ضدآفتاب باروری مردان را کاهش می دهد؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ضدآفتاب باروری مردان را کاهش می دهد؟

آکاایران: تحقیقی جدید نشان داده است که مالیدن کرم ضد آفتاب بر روی پوست توانایی باروری مردان را کاهش می دهد.

مواد شیمیایی موجود در ضد آفتاب ها که جلوی اشعه های فرا بنفش خورشید را می گیرند می توانند توانایی مردان برای فرزند آوری را با مشکل مواجه سازند. کارشناسان هشدار می دهند که وقتی این مواد جذب پوست شوند می توانند در هورمون های بدن مداخله کنند.

بنزوفنون نوعی ترکیب شیمیایی است که معمولاً در شامپوها، مرطوب کننده ها و دیگر مواد محافظ پوست و مو در برابر آسیب خورشید استفاده می شود. محققان با مطالعه ۵۰۲ زوج که می خواستند در فاصله چهار سال بچه دار شوند دریافتند هنگامی که زنان در معرض این فیلترهای اشعه فرابنفش قرار گرفتند تأخیری در بارداری شان به وجود نیامد. عجیب آنکه آن ها بر باروری مردان اثرگذار هستند نه زنان، به طوری که ۳۰ درصد کاهش باروری در مردان مشاهده شد. اما هنوز مشخص نیست که این مواد بر کیفیت اسپرم آسیب می رسانند یا به شیوه ای دیگر مانع باروری مردان می شوند.

به گفته محققان مؤسسه ملی سلامت کودک و توسعه انسانی، ضد آفتاب برای حفاظت پوست مهم است و ما قطعاً مردم را به استفاده مستمر از آن برای اجتناب از سرطان پوست تشویق می کنیم. اما مردانی که توانایی باروری برایشان اهمیت دارد بهتر است به نوعی خود را کمتر در معرض فیلترهای اشعه فرابنفش بنزوفنون قرار دهند؛ یا از محصولاتی که حاوی این مواد است استفاده نکنند یا پس از بازگشت به مکان سرپوشیده پوست خود را بشویند.

یافته های این مطالعه در ژورنال آمریکایی اپیدمیولوژی به چاپ رسیده است.

 

منبع :

ضدآفتاب باروری مردان را کاهش می دهد؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات