خطرات مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک در نوزادان

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خطرات مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک در نوزادان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: خطرات مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک در نوزادان

آکاایران: بررسی های جدید حاکی از آن است مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک در نوزادان می تواند زمینه ابتلای آنان به بیماری ها را در بزرگسالی فراهم کند.

افزایش بیماری های مقاوم به آنتی بیوتیک پزشکان را نسبت به بی اثر شدن این داروها در بیماران نگران کرده است. هچنین طبق بررسی های جدید مصرف بیش از حد انواع آنتی بیوتیک ها در نوزادان می تواند در فراهم ساختن زمینه ابتلای آنان به بیماری ها نقش داشته باشد.

آنتی بیوتیک ها از جمله داروهایی به حساب می آیند که به طور معمول برای کودکان تجویز می شود اما ممکن است در باکتری های معده آنان تغییراتی ایجاد کند که با خطر ابتلا به آلرژی ها، انواع بیماری ها و چاقی مرتبط است.

بسیاری از عملکردهای اعضای بدن از طریق باکتری های موجود در معده تنظیم می شود بنابراین مختل کردن رشد این باکتری ها در شروع زندگی می تواند عوارض جانبی به همراه داشته باشد.

خبرگزاری یونایتدپرس، «دان نایتس» از دانشگاه مینه سوتای آمریکا گفت: بیماری های مرتبط با متابولیسم و سیستم ایمنی به طور فزاینده ای در حال افزایش است و در بسیاری از موارد علت آن مشخص نیست.

 

منبع :

خطرات مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک در نوزادان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات