شیوع افسردگی لحظه ای در خانم ها - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شیوع افسردگی لحظه ای در خانم ها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شیوع افسردگی لحظه ای در خانم ها
,داغدیدگی,تنهایی,ضعف جسمانی,[categoriy]

آکاایران: شیوع افسردگی لحظه ای در خانم ها

آکاایران: امروزه مشکل افسردگی در بسیاری از بانوان و در همه سنین مشاهده می شود اختلال افسردگی تاثیرات منفی زیادی بر زندگی روزمره این افراد گذاشته است افسردگی های لحظه ای  بر بسیاری از افراد مختلف پدید می اید کارهای خانه، تربیت کودکان و نگهداری از اقوام مسن تاثیرات منفی زیادی بر روحیات خانم ها خواهد گذاشت.پیشنهادات روانشناسان و مشاورین در این زمینه را با هم مرور خواهیم کرد .

به گزارش آکاایران: محققان بنابر تحقیقات خود متوجه شدند که بروز افسردگی در زن ها به مراتب بیشتر از مردها و تقریبا دو برابر آنها می باشد. دلایل آن به طور کامل مشخص نیست، اما چند احتمال ارائه شده است.

 

در دهه های اخیر، افسردگی در کشورهای صنعتی و توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا و یا انگلستان، شیوع بسیاری پیدا کرده و روز به روز هم به تعداد افراد مبتلا افزوده می شود.

این امر باعث شده است که روانپزشکان، افسردگی را به نوعی«سرماخوردگی بیماری های روانی» تشبیه کنند.

براساس بررسی ها و شیوع افسردگی و شدت آن، روانشناسان، مبتلایان به افسردگی را به در سه گروه افسردگی حاد، متوسط و لحظه ای قرار داده اند و مشخص شده است که از هر 7 نفر، یک فرد احتمال دارد که در طول زندگی اش به اختلال افسردگی حاد مبتلا شود و از هر 20 نفر، یک نفر به افسردگی لحظه ای گرفتار می شود.

در افسردگی های لحظه ای، فرد مبتلا بر اثر حادثه و رخدادی دچار افسردگی شده که معمولا با استفاده از روش های درمانی، زود بهبود می یابد.

وضعیت بیولوژیکی

* زن ها در مقایسه با مردها از نظر ژنتیکی، زمینه قوی تری برای ابتلا به اختلال افسردگی دارند.

* در ضمن، زن ها بسیار بیشتر از مردها از لحاظ هورمونی دچار نوسان می شوند و بیشتر این نوسان ها در دوران زایمان و یائسگی رخ می دهد و هر دوی این موارد، خطر ابتلاء به افسردگی را افزایش می دهد.

 

وضعیت روانشناختی

* زن ها بیشتر از مردها فکر می کنند. در واقع تمایل آنها به اندیشیدن درخصوص موضوعات مختلف بسیار بیشتر از مردهاست.

این موضوع گاهی می تواند یک امتیاز محسوب شود و گاهی هم ممکن است خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهد.

* زن ها هنگام رابطه، بیش از مردها سرمایه گذاری می کنند. بنابراین مشکلات ایجاد شده در روابط، تاثیر منفی بیشتری روی آنها می گذارد.

در نتیجه احتمال افسردگی در زن ها بسیار بیشتر از مردهاست.

 

وضعیت اجتماعی- فرهنگی

* زن هایی که بیرون از خانه کار می کنند و در کنار کار خود، مجبور هستند به کارهای خانه، تربیت کودکان و نگهداری از اقوام مسن رسیدگی کنند، دچار خستگی و اضطراب می شوند.

در ضمن بیشتر مواقع آنها در معرض تبعیض جنسیتی قرار دارند و باید بار سنگین این بی عدالتی را هم تحمل کنند.

* زن ها بیش از مردها عمر می کنند. عمر طولانی معمولا با مواردی همچون داغدیدگی, تنهایی, ضعف جسمانی و یا بی ثباتی معیشتی همراه هست که تمام آنها می توانند نقش پر رنگی در ابتلا به اختلال افسردگی بازی کنند.

* زن ها در مقایسه با مردها، بیشتر به دنبال بررسی علل و درمان افسردگی خود می روند. تمایل آنها برای مشاوره گرفتن و بیان احساسات شان در مقایسه با مردها، بیشتر است.

در نتیجه پزشکان نیز با موارد افسردگی در زن ها بیشتر برخورد کرده و به آنها رسیدگی کرده اند. مردهای افسرده کمتر به دنبال کمک گرفتن هستند و در نتیجه کاملا شناسایی نمی شوند.

زندگی انلاین

منبع :

شیوع افسردگی لحظه ای در خانم ها گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات