loading...
وسایل بازی الکترونیکی و خطرات آن برای کودکان امروزی

آکاایران: وسایل بازی الکترونیکی و خطرات آن برای کودکان امروزی

آکاایران وسایل بازی الکترونیکی و خطرات آن برای کودکان امروزی

به گزارش آکاایران والدین گرامی این مقاله کوتاه را حتما تا انتها بخوانید. به گزارش ایران ناز محققان دانشگاه آریزونای شمالی دریافتند کودکانی که با اسباب بازی های الکترونیکی بازی می کنند در مقایسه با کودکانی که با کتاب سر و کار دارند ممکن است دچار اختلالات توسعه زبانی شوند.

در این پژوهش 26 زوج و کودکان 10 تا 16 ماهه آنها در آزمایشی کنترل شده شرکت داشتند. به شرکت کنندگان سه نوع اسباب بازی شامل اسباب بازی های الکترونیکی (لپ تاب و موبایل کودک)، اسباب بازی های سنتی (پازل های چوبی، قطعات لاستیکی مصور) و پنج کتاب با مضمون حیوانات، اشکال و رنگ ها داده شد.

پژوهشگران در این پژوهش دریافتند زمانی که کودکان با اسباب بازی های الکترونیکی بازی می کنند در مقایسه با بازی با اسباب بازی های سنتی، تعداد به کار بردن کلمات با محتوای خاص، کلمات بزرگسالانه تر و همچنین تقابل کلامی فرزند و والدین کمتر می شود.

علاوه بر این مشخص شد که والدین تعداد کلمات کمتری در زمان بازی با اسباب بازی های سنتی در مقایسه با زمان بازی با کتاب به کار می برند. به گفته محققان این که کودکان از وسایل دیجیتالی استفاده کنند منعی ندارد، اما اینکه این نوع وسایل کودک را از تعامل با دنیای واقعی دور کند، آسیب زاست.

نتایج این پژوهش در مجله ” JAMA Pediatrics ” منتشر شده است.

منبع : ایران ناز

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

وسایل الکترونیکی برای بچه هاتبلیغات