loading...

دلیل حسادت مردان اینهاست

آکاایران: دلیل حسادت مردان اینهاست

آکاایران دلیل حسادت مردان اینهاست

مجله اینترنتی آکا ایران (Kamooneh.com) :

 دکتر میرزایی کارشناس ارشد روان شناسی خصوص حسادت گفت: حسادت یکی از شایع ترین هیجانات انسانی است که مستقیماً به روابط بین افراد مربوط می شود که در نتیجه آن فرد احساس آشفتگی – ضعف و ناتوانی – پوچی و ترس شدید خواهد کرد.
 
به گزارش آکاایران وی با بیان اینکه حسادت های عاشقانه منجر به خود آزار شدن خود فرد میشود، تصریح کرد: این حس بیش از همه خود فرد را آزار خواهد داد و زمانی بروز می یابد که فرد احساس کند رابطه و موقعیتی که برایش از اهمیت زیادی برخوردار بوده توسط فرد دیگری در معرض تهدید است.
 
میرزایی ادامه داد: این احساس در موارد گوناگونی از جمله روابط عاطفی همسران بروز می کند و اغلب این ترس ها وابسته به یک ترس درونی است که علاوه بر آزار دهنده بودن برای فرد استرس و نگرانی را به ارمغان می آورد.
 
این عضو بسیج پزشکی با اذعان به اینکه ترس از مقایسه شدن یکی از عوامل حسادت عاشقانه است، افزود: ترس از مقایسه شدن یکی از دلایل حسادت در روابط عاطفی است چرا که می ترسند پس از این مقایسه بدتر به نظر برسند.
 
این روان شناس اظهار کرد: معمولا این افراد حسود با سؤالاتی مواجه هستند و دائم آنرا خود تکرار می کنند اما این دسته از افراد اسیر احساسات آزاردهنده ترس و نگرانی – کمبود و بی کفایتی و عدم امنیت خواهند شد و گاهی این حس به حدی قوی خواهد شد که به شک و بددلی تبدیل می شود چرا که فرد احساس می کند همسرش با فرد دیگری در یک ارتباط صمیمی قرار دارد.

منبع :تبلیغات