آکاایران علائم افسردگی خانمها پیش از قاعدگی

چرخه زندگی خانمها بسیار پیچیده است و به واقع علت برخی از این پیچیدگی ها به صورت کامل مشخص نشده است. یکی از مراحل حساس و تا حدی پیچیده در زندگی همه خانمها دوران قاعدگی یا عادت ماهیانه است. این دوران با نشانه هایی که اغلب مربوط به تغییرات هورمونی بدن است باعث یک سری اختلالات روانی در افراد می شوند که در این مطلب به طور کامل به این نشانه ها و راه درمان آنها پرداخته ایم. امیدواریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید. با ما همراه باشید.

علائم افسردگی خانمها پیش از قاعدگی

آکاایران: علائم افسردگی خانمها پیش از قاعدگی

به گزارش آکاایران افسردگی پیش از قاعدگی یک اختلال جسمی-روانی در خانمها است که موجب تغییر در هورمونهای جنسی که با سیکل ماهانه تخمک گذاری همراه هستند بوجود می آید. این اختلال حدود یک هفته قبل از شروع قاعدگی رخ می دهد و موجب افسردگی های موقتی و دوره ای می شود.

علائم افسردگی خانمها پیش از قاعدگی

ویژگی های این اختلال در خانمها عبارتند از: پایین آمدن آستانه تحمل روانی نسبت به محرکها، سردرد، اضطراب و نوسان هیجانی را می توان برد. قابل ذکر است تشخیص و درمان این نوع افسردگی از طریق مراجعه به پزشک و یا روانشناس قابل ارزیابی می باشد که با درمان دارویی این علایم کاهش پیدا می کند و با خاتمه سیکل قاعدگی نیز برطرف میشود.

پورتال رنگی _ علائم افسردگی خانمها پیش از قاعدگی
منبع: آسمونی

منبع :

تبلیغات