زندگی عاشقانه در حضور فرزندان

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زندگی عاشقانه در حضور فرزندان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران من و تو تنها نیستیم، پای شخص دیگری هم در میان است. نمی دانم؛ شاید هم اشخاص دیگر! ما باید یاد بگیریم با حضور آنها هم در حال و هوای روزهای دو نفره باقی بمانیم.

زندگی عاشقانه در حضور فرزندان
,زندگی عاشقانه, استحکام خانواده, زن و شوهر,[categoriy]

آکاایران: زندگی عاشقانه در حضور فرزندان

به گزارش آکاایران اگر نتوانیم حس و حال نخستین روزهای زندگی را حفظ کنیم، به مرور زمان و آمدن این مهمانان دوست داشتنی، یکدیگر را فراموش خواهیم کرد. من اگر تو را از یاد ببرم، خودم را نادیده گرفته ام و تو اگر مرا به خاطر نیاوری، بزرگ ترین جفا را در حق خودت کرده ای. من و تو یک نفریم.

فرزندآوری و شلوغ شدن خانه هرچند یک اتفاق زیباست و باید باعث استحکام خانواده شود، اما اگر زن و شوهر مهارت های لازم برای اداره نقش های جدید خود یعنی پدر و مادری را نداشته باشند، هم والدین خوبی نمی شوند و هم نقش اصلی شان را که همسری است، فراموش می کنند.

مشکل ما در زندگی زناشویی از آنجایی شروع می شود که فکر می کنیم همه وظایف یک همسر خوب بودن یا یک والد خوب بودن به صورت فطری با ما به دنیا آمده است و نیازی به آموختن روش هایی برای عملکرد بهتر نخواهیم داشت و این در حالی است که مدیریت زندگی براساس نقش هایی که روزبه روز اضافه می شود، کار بسیار سختی است.

در روزهای اول ازدواج، شما باید نقش های یک همسر خوب را درک می کردید و می آموختید، اما این همه ماجرا نبود. برای موفقیت کامل، باید به طور همزمان عروس یا داماد خوب بودن را هم تمرین می کردید؛ زیرا اینها از هم جدا نیستند و نمی توان کسی را جدا از خانواده اش دوست داشت. در قدم بعد که صحبت امروز ماست، شما نیاز دارید تا مهارت های والد خوب بودن را نیز بیاموزید، اما حواستان به مهارت های قبل که دیگر در آن استاد شده اید، هم باشد تا به دلیل مسئولیت جدید، آنها را فراموش نکنید.

هر قدم که پیش می روید، به مسئولیت های جدیدتان اضافه خواهد شد. فرزندانتان بزرگ می شوند، نوجوان و جوان می شوند و شما باید نحوه برخورد در هر مرحله را خوب بدانید، حتی مدیریت ارتباط خانوده با همسایه ها، معلمان و دوستان فرزندان و... نیز باید حساب شده و از روی فکر باشد.در آینده وقتی صاحب عروس و داماد و نوه می شوید نیز فصل جدیدی از ارتباطات پا به دنیای شما می گذارد، اما چیزی که همیشه ثابت می ماند، پایه و ستون این زندگی است که نباید فراموش شود: شما در درجه اول باید همسر خوبی باشید.


شاید پیش خودتان بگویید تا رسیدن به آن زمان، خود به خود زندگی تان محکم تر می شود، اما باید به خاطر بسپارید هیچ چیزی خود به خود امکان پذیر نیست. هر کدام از این مراحل و گسترده تر شدن محیط و ارتباطات خانواده می تواند تهدیدی برایتان باشد، اگر ندانید چگونه در کنار همسرتان گام بردارید.حتی تولد یک فرزند که شیرین ترین اتفاق هر خانواده ای است، می تواند باعث دور شدن زن و شوهر از هم و فراموش کردن وظایف همسری و به دنبال آن کدورت و سردی فضای خانه باشد.

فرزندان ما زمانی احساس خوشبختی می کنند که شاهد عشق روزافزون بین ما باشند. اگر به بهانه رسیدگی به آنها و مشغله زندگی پرجمعیت تر امروز، از همسرمان غافل شویم، لطمه جبران ناپذیری به آنها و خودمان زده ایم.

مثل همیشه یادمان باشد که شایسته خوشبخت بودن و شاد زیستن هستیم. این موهبت را از خودمان و عزیزانمان نگیریم.

iranianuk.com

منبع :

زندگی عاشقانه در حضور فرزندان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات