با این معما دقت و هوش شما مشخص میشود!!!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با این معما دقت و هوش شما مشخص میشود!!! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران لازم به یادآوری است پاسخ معماها ممکن است در صفحات مجازی و موتورهای جستجوگر به راحتی یافت شود، بنابر این تلاش کنید خودتان به آن پاسخ دهید.

به گزارش آکاایران

با این معما دقت و هوش شما مشخص میشود!!!
,معمای جدید,تست هوش جالبعروانشناسی جالب,تست عشق و شخصیت و معما,[categoriy]

آکاایران: با این معما دقت و هوش شما مشخص میشود!!!


لازم به یادآوری است پاسخ معماها ممکن است در صفحات مجازی و موتورهای جستجوگر به راحتی یافت شود، بنابر این تلاش کنید خودتان به آن پاسخ دهید.

در یک اتاق تاریک سه (سه) کلاه قرمز و دو کلاه آبی قرار داده ایم، دو بینا و یک نفر نابینا وارد اتاق می شوند و هر کدام یک کلاه بر سر می گذارند و از اتاق تاریک خارج می شوند چون اتاق تاریک بوده است دو نفر بینا نیز همانند فرد نابینا قادر به تشخیص رنگ کلاه خود نیستند بیرون از اتاق هر یک فقط به کلاه دیگران نگاه می کنند و در باره رنگ کلاه روی سرشان قضاوت می کنند، قانون: در صورتی که بیناها بتوانند رنگ کلاه خود را تشخیص دهند باید اعلام کنند که تشخیص داده اند.

بینای اول: من نمی دانم که کلاهم چه رنگی است

بینای دوم: من هم نمی دانم کلاهم چه رنگی است

نابینا: من می دانم کلاهم چه رنگی است

چطور دو نفر بینا نتوانستند رنگ کلاه خود را بدانند اما فرد نابینا متوجه رنگ کلاهش شد؟

پاسخ
جواب معما:

رنگ کلاه نابینا قرمز بوده.

اگر رنگ کلاه نابینا آبی بود ، یکی از بینای اول یا بینای دوم حتما رنگ کلاه خود را تشخیص می داد.

مثال: اگر کلاه نابینا آبی باشد ، بینای اول به کلاه بینای دوم نگاه می کند ، اگر اون هم آبی بود ، می فهمد که کلاه خودش قرمز است چون فقط دوتا کلاه آبی داشتیم. اگر کلاه بینای دوم قرمز باشد ، بینای اول نمی تواند رنگ کلاه خود را تشخیص دهد در این صورت بینای دوم رنگ کلاه خود را تشخیص می دهد چون اگر رنگ کلاهش آبی بود که بینای اول رنگ کلاه خود را تشخیص می داد. پس رنگ کلاه بینای دوم قرمز است و بینای دوم حتما جواب را می دانست.

با استفاده از مثال بالا ثابت کردیم که رنگ کلاه نابینا نمی توانسته آبی باشد.
ارسالی کاربران

منبع :

با این معما دقت و هوش شما مشخص میشود!!! گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات