روش های علمی برای دستیابی به آرامش

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روش های علمی برای دستیابی به آرامش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران در دنیایی که ما زندگی می کنیم امکان دارد به دلیل کار زیاد و مشکلات زندگی دچار استرس شویم. با بکارگیری چند روش علمی زیر می توانیم استرس را در خود کم کنیم.

روش های علمی برای دستیابی به آرامش
,آرامش, دستیابی به آرامش, رسیدن به آرامش,[categoriy]

آکاایران: روش های علمی برای دستیابی به آرامش


به گزارش آکاایران در دنیایی که ما زندگی می کنیم امکان دارد به دلیل کار زیاد و مشکلات زندگی دچار استرس شویم. با بکارگیری چند روش علمی زیر می توانیم استرس را در خود کم کنیم.

به گزارش نیک صالحی به نقل از فارس ؛ در دنیای سرعت و کار شدید، انسان دچار خستگی عاطفی و عصبانیت می شود که نهایتاً به «استرس» می انجامد.«استرس» حاد چیز بدی است که موجب اضافه وزن، افزایش فشار خون و افسردگی می شود. به این دلیل برای کاهش «استرس» باید هر از گاهی به «رلکس» یا آرامش اعصاب دست زد.

در واقع روش های «تمدد اعصاب» زیادند؛ می توان یک روز تعطیل به خود هدیه داد و سر کار نرفت، می توان گردشی در پارک یا جنگل برای خود ترتیب داد، دوش گرفت و لطیفه شنید و خیلی چیزهای دیگر، امروز می خواهیم 10 روش علمی برای دستیابی به تمدد اعصاب و آرامش را مورد توجه شما قرار بدهیم.

موسیقی ملایم و بی کلام گوش کنید

گوش دادن به موسیقی ملایم و بی کلام باعث ریتم بی وقفه و بروز امواج مغزی می شود که فرکانس ضربان قلب را نیز منظم می سازد.

فیلم های کمدی ببیند

تماشای فیلم های کمدی نیز می تواند ضد استرس باشد و همچنین ثابت شده است که خنده وسیله بسیار موثر بر کاهش استرس روانی است.

شکلات بخورید

به گفته «آنا ماگی»، نویسنده کتاب تغذیه، برای رفع استرس، تحقیقات نشان داده است که 40 گرم شکلات تیره یا تلخ در روز می تواند به شما کمک کند با استرس مبارزه کرده و «ماده شیمیایی خوشبختی» را وارد مغز کنید که با نام « بتا – اندورفین» معروف است.

توهم ذهنی ایجاد کنید

ایجاد توهم ذهنی یک روش قدیمی و شناخته شده «رلکس» است که بر اساس ترک دنیای واقعیات و ورود به دنیای خیالپردازی عمل می کند. برای مدت زمانی یک چیز آرامش بخش را در ذهن مانند قرار داشتن زیر دوش آب، شنیدن موسیقی دلخواه و یا نشستن روی نیمکتی در پارک را تصور کنید.

نوشابه بنوشید

نوشیدن یک نوشابه خنک بدون الکل یا نوشیدن چای برای رفع تشنج بسیار مفید است.

آدامس بجوید

تحقیقات نشان داده است که جویدن آدامس بدون وابستگی به طمع آن سطح استرس را کاهش و تمرکز را افزایش می دهد. علت آن است که تولید بزاق باعث کاهش « کورتیزول» می شود.

تلفن ها را نادیده بگیرید

تماس هایی که با کار شما زیاد ارتباط ندارد را نادیده بگیرید، تحقیقات انجمن روانشناسی انگلیس ثابت کرده است که زنگ های تلفن و پیامک های دائمی واقعاً باعث استرس می شود.

منبع :

روش های علمی برای دستیابی به آرامش گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات