رنگ ها معجزه نمی کنند !

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رنگ ها معجزه نمی کنند ! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران یک روانشناس بالینی گفت: رنگ ها و تاثیری که بر جای می گذارند به صورت مقطعی باعث بهتر شدن روحیه افراد می شوند اما به محض از بین رفتن و یا تکرار مداوم این عامل فرد به حالت قبلی بازمی گردد.

رنگ ها معجزه نمی کنند !
,روانشناسی رنگ ها, تست روانشناسی, تست روانشناسی رنگ ها,[categoriy]

آکاایران: رنگ ها معجزه نمی کنند !


به گزارش آکاایران ایسنا : یک روانشناس بالینی گفت: رنگ ها و تاثیری که بر جای می گذارند به صورت مقطعی باعث بهتر شدن روحیه افراد می شوند اما به محض از بین رفتن و یا تکرار مداوم این عامل فرد به حالت قبلی بازمی گردد.

مجتبی مظلومی ، گفت: روانشناسی علمی باید بر اساس پژوهش های متعدد اثبات شود اما تاثیر رنگ ها بر بیماری های روانی و نوع شخصیت به صورت علمی ثابت نشده است.

وی ادامه داد: به طور مثال نمی توان ادعا کرد فردی که به رنگ آبی علاقه مند است، چنین ویژگی های شخصیتی دارد بلکه تنها می توان به دلیل گرایش رنگ آبی به آرامش، ویژگی آرامش جویی را به آن فرد اطلاق کرد.

وی کاربرد رنگ ها را در بخش های درمانگاه ها و بیمارستان های روانی مهم دانست و افزود: تاثیر موقتی و مقطعی در درمان بیماری های روانی نیز آنقدر اهمیت دارد که در طراحی بیمارستان های روانی مد نظر قرار می گیرد. به طور مثال ما از رنگ های تند و تیز و رنگ هایی که منجر به پایین آمدن فشار خون می شود، استفاده نمی کنیم. اما به این معنا نیست که در درمان بیماری ها برای رنگ ها حقی قائل باشیم.

مظلومی در رابطه با بیماری های افسردگی و روانشناسی رنگ ها، گفت: در نظر گرفتن تاثیر رنگ ها برای درمان و بهبود افسردگی کار اشتباهی است چرا که این تاثیر مقطعی است اما افسردگی بیماری مهم و عمیقی است که باید ریشه یابی و به صورت کامل درمان شود.

وی ادامه داد: در هر سن و هر شرایط سلامتی بهتر است بیشتر از رنگ های شادتر و کم تر از رنگ های تیره استفاده شود ولی انتخاب بین رنگ های سرد و گرم به سلیقه افراد بستگی دارد.

منبع :

رنگ ها معجزه نمی کنند ! گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات