نوازش درمانی به جای تزریق آرامبخش

آکاایران: نوازش درمانی به جای تزریق آرامبخش


آکاایران اغلب اوقات به هنگام ناامیدی با حس کردن نوازش ملایم دستی بر روی شانه خود، تصور می کنیم دلگرمی و آرامش اعصاب به زندگی مان بازمی گردد.

به گزارش آکاایران محققین اکنون به دنبال استفاده از این تاثیربرای درمان و ایجاد آرامش بیماران حین اعمال جراحی سبک هستند.نوازش درمانی برگرفته از یک سری تکنیک است که سبب تعادل انرژی در ذهن و بدن می شود. این نوع از انرژی درمانی می تواند با دیگر طب های سنتی همراه شود.به گفته ناتان اچمولیتز استادیار دانشگاه و متخصص بیماری های گوارشی که رهبری این تحقیق را نیز بر عهده دارد اضطراب در افراد باعث اختلال در به خواب رفتن آنها حین آندوسکوپی می شود. اندوسکوپی تکنیکی برای مشاهده و عکس برداری لوله گوارشی است که به منظور بررسی لوله از نظر زخم سرطان ویا پولیپ های مشکوک انجام می گیرد. وی بیان داشت که ممکن است برای افرادی که با تزریق آرام بخش به خواب نمی روند داروهای بیهوشی قوی تری لازم باشد که گران هستند و اغلب شامل بیمه نیز نمی شوند.همچنین داروهای قویتر اثرات طولانی مدتی در بیمار به جا می گذارند و سبب احساس تهوع بعد از به هوش آمدن می شود. هدف از این تحقیق ارزیابی تاثیر نوازش درمانی همراه با مصرف آرام بخش ضعیف در آماده سازی بیمار برای آندوسکوپی می باشد تا از مشکلات بعد از بیهوشی جلوگیری به عمل آید. بنا به عقیده یکی از پرستاران شرکت کننده در این تحقیق که از این روش به مدت هفت سال وبرای بیش از چهل بیماراستفاده کرده است با متعادل سازی ذخیره انرژی در بدن محیطی مناسب برای ایجاد آرامش پدید می آید. همچنین وی این روش را مکمل دارو می داند و نه جایگزین آن. با وجود اینکه روش های متعددی در این زمینه موجود است این تحقیق تنها سه مورد را مورد بررسی قرار داده است:
ارتباطات چاکرا:

که سبب تسهیل انتقال انرژی از مرکزی به مرکز دیگر می شود.


پاکسازی مغناطیسی:

تراکم انرژی را بر طرف می سازذ.
پاکسازی ذهن:

شامل حرکات آهسته بر روی سر و صورت و گردن می شود.

در این پژوهش به بیماران دو روز بعد از عمل پرسشنامه هایی برای ارزیابی تاپیر این روش داده شد که نتایج آن همچنان در دست بررسی قرار دارداما به گفته پرستاران نتایج مثبت این روش حین عمل مشهود بوده است و حتی برخی از بیماران قبل از تزریق آرامبخش به خواب رفته اند.لازم به ذکر است که این مراقبت ها طی اندوسکوپی نیز ادامه می یابد. اچمولتیز می گوید اگر این تحقیق به نتیجه برسد این یک روش موثر برای بهبود در امر آندوسکوپی و همچنین ارزان برای کاهش هزینه ها محسوب می گردد که خطر صدمه به بیمار را نیز کاهش می دهد.vista.ir

تبلیغات