چرابیماران دیابتی غمگین میشوند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چرابیماران دیابتی غمگین میشوند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران افت میزان قند خون در افراد دیابتی می تواند باعث ایجاد حالت غم و ناراحتی در آنها شود.

چرابیماران دیابتی غمگین میشوند
,[categoriy]

آکاایران: چرابیماران دیابتی غمگین میشوند


به گزارش آکاایران دیابت یک اختلال در سوخت و ساز بدن است که در آن یا هورمون انسولین به میزان کافی در بدن وجود ندارد و یا انسولین موجود قادر نیست تا وظیفه خود را به درستی انجام دهد و در نتیجه به علت وجود مقاومت در برابر آن، قند خون بالا می رود.

انسولین هورمونی است که توسط سلولهای "بتا" واقع در پانکراس ترشح می شود و وظیفه اصلی آن کاهش قند خون است. پانکراس نیز یکی از غدد دستگاه گوارش است که در پشت معده قرار دارد.

بالا بودن قند خون در دراز مدت باعث بروز عوارضی در سیستم قلب و عروق، کلیه ها، چشم و سلسله اعصاب می گردد.

در افراد دیابتی همانطور که میزان قند خون بالا می تواند مضر باشد، افت ناگهانی و مکرر قند خون نیز می تواند آثار نامطلوبی به همراه داشته باشد.

تحقیقات محققان آلمانی در یکی از مراکز دیابت این کشور نشان داد که کمبود منبع انرژی در مغز یعنی گلوکز، می تواند باعث ایجاد اختلالات حرکتی، بینایی، فکری و همچنین تغییرات خلق و خو و روحیه افراد شود.

بر اساس این مطالعه پایین بودن بیش از حد میزان قند خون در افراد مبتلا به دیابت می تواند علاوه بر بسیاری از عوارض خطرناک، موجب تغییرات خلق و خو و افسردگی در این بیماران شود.

متخصصان توصیه می کنند که بیماران دیابتی همواره سطح قند خون خود را کنترل کرده و با استفاده از رژیم غذایی مناسب و مصرف دارو یا انسولین تجویز شده توسط پزشک از نوسانات شدید گلوکز خون پیشگیری نموده و شرایط پایداری را برای مغز فراهم نمایند.

سلامت


منبع :

چرابیماران دیابتی غمگین میشوند گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات