پنج دلیل برای مرتب کردن خانه

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پنج دلیل برای مرتب کردن خانه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پنج دلیل برای مرتب کردن خانه
,[categoriy]

آکاایران: پنج دلیل برای مرتب کردن خانه


آکاایران افرادی که خانه های به هم ریخته و آشفته دارند، نمی توانند شغل مناسب خود را بیابند و در ارتباطات اجتماعی شان موفق نیستند. نوع نگاهی که مردم به شما دارند می تواند بر جنبه های گوناگون زندگی مانند نوع شغلی که می یابید یا روابط اجتماعی تان تاثیر بگذارد

به گزارش آکاایران سلامت نیوز: به هم ریختگی گاهی زندگی را برای ساکنان یک خانه دشوار کرده و روی سلامت آنها تاثیر منفی می گذارد. به عنوان نمونه اگر این احساس را داشته باشید که آشپزخانه شما نامرتب است، ممکن است به مرور تمایل خود به انجام آشپزی را از دست بدهید و ترجیح دهید به جای پختن غذایی سالم در خانه، از بیرون غذای آماده سفارش دهید. موارد دیگر عبارتند از:

آشفتگی و استرس


پاکیزه نگه داشتن خانه میزان استرس های روزمره را پایین آورده و سبب افزایش سلامت و کیفیت کارها می شود اما وقتی آشفتگی به امری معمول در یک خانه بدل می شود، احساس ضعف، شکست و ناامیدی را افزایش می دهد.


آشفتگی و موفقیت


افرادی که خانه های به هم ریخته و آشفته دارند، نمی توانند شغل مناسب خود را بیابند و در ارتباطات اجتماعی شان موفق نیستند. نوع نگاهی که مردم به شما دارند می تواند بر جنبه های گوناگون زندگی مانند نوع شغلی که می یابید یا روابط اجتماعی تان تاثیر بگذارد. اگر دفتر کار یا خانه یا حتی وب سایت شخصی شما منظم و مرتب نباشد، قضاوت مردم در مورد شما منفی خواهد بود. بررسی ها نشان می دهد افرادی که در محیط های آشفته کار یا زندگی می کنند از نظر اطرافیان افراد هوشیار و حساب گری نیستند، در حالی که در واقعیت این طور نیست و اغلب ضریب هوشی مساوی با دیگران دارند.


آشفتگی و تناسب اندام


اگر خانه شما نامرتب باشد و همیشه انبوهی از وسایل روی غلتک تردمیل ریخته شده باشد، مسلما حوصله جمع کردن آنها و استفاده از تردمیل را نخواهید داشت. اگر اتاق شما همیشه مرتب باشد، تنها کافی است روی تردمیل بروید و دکمه start را فشار دهید و ورزش کنید اما در غیر این صورت کلی از وقت شما تنها صرف جابه جا کردن وسایل می شود و بعد از آن شاید حوصله ورزش نداشته باشید.


آشفتگی و آسم و آلرژی


گرد و غباری که روی کاغذهای باطله و روزنامه ها و وسایلی که یک گوشه ریخته شده اند، جمع می شود، می تواند محل مناسبی برای رشد و نمو و گسترش انواع هاگ ها، باکتری ها و میکرارگانیسم ها باشد که خود مسبب آسم و آلرژی در انسان هستند. همچنین گرد و غبار حاوی بسیاری آلاینده های سمی از جمله سرب و آفت کش ها است. لازم است هر چند وقت یکبار با کمک یک دستمال مرطوب یا جاروبرقی مناسب گرد و غبار و خاک فرش و کف زمین گرفته شود.


آشفتگی و روابط خانوادگی


اتاق خواب مانند یک پناهگاه امن به ویژه برای همسران است. در یک اتاق خواب نباید اثری از کامپیوتر، ظرف آشغال، اسباب بازی و لباس های کثیف باشد. در صورت مرتب بودن است که تعادل و هماهنگی برقرار شده و مهر و محبت بیشتری بین اعضای خانواده برقرار می شود.
منبع: ریدرزدایجست

منبع :

پنج دلیل برای مرتب کردن خانه گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات