دختران در کلاسی جدا از پسران

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دختران در کلاسی جدا از پسران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دختران در کلاسی جدا از پسران
,[categoriy]

آکاایران: دختران در کلاسی جدا از پسران

آکاایران تفاوت جنسیتی

به گزارش آکاایران در دبستان مانینگ شهر کوچکی در 65 مایلی شرق کلمبیا در ایالت کارولینای جنوبی، معلم های کلاس دوم، هالی گارنو و «آن لین» بر این باورند که تفکیک پسرها و دخترها در مقطع ابتدایی می تواند سبب رشد آموزشی هر دو جنس شود بنابراین آن دو برنامه ای را برای تدریس در تدوین کردند. طبق این برنامه دانش آموزان با هم در یک مجموعه برای درس خواندن، صرف ناهار و استراحت قرار می گیرند. سپس پسرها و دخترها به مدت چهار ساعت در روز برای یادگیری ریاضی، علوم و خواندن کتاب از یکدیگر جدا می شوند.

تفاوت نگاه

بر پایه اطلاعاتی که از تکنولوژی پزشکی داریم می توانیم دخترها و پسرها را آموزش دهیم. آنها متفاوت از یکدیگر می بینند. ساختار چشم پسرها و دخترها یکسان نیست. چشم پسرها به گونه ای است که با حرکت تناسب دارد. آنها جهان را مانند جسمی که در فضا در حال حرکت است، می بینند. به همین دلیل معلم باید مانند آن جسم به آرامی در طول اتاق حرکت کند. تحقیقات علمی نشان می دهد که پسربچه ها چیزها را متفاوت از دختربچه ها می بینند. نگاه مردانه به رنگ های سرد مانند نقره ای، آبی، سیاه، خاکستری و قهوه ای کشیده می شود. پسربچه ها همچنین تمایل دارند تا تصاویر اشیای متحرکی چون فضاپیما، اتومبیل و کامیون را در رنگ های تیره تجسم کنند. در مقابل، نگاه زنانه متوجه رنگ ها و بافت های گرم است، رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی...برای ایجاد انگیزه در دختران نیازی نیست معلم زیاد حرکت کند. دختران در کنار هم و با دیدن می توانند خوب کار کنند. استفاده از رنگ های زیاد در آموزش های تشریحی و یا استفاده از گچ های رنگی روی تخته می تواند توجه دخترها را جلب کند.
چشم پسرها به گونه ای است که با حرکت تناسب دارد. آنها جهان را مانند جسمی که در فضا در حال حرکت است، می بینند.

تفاوت در شنیدن

پسرها و دخترها حس شنیداری متفاوتی دارند. چادول معتقد است اگر کسی با صدای بلند صحبت کند، دخترها آن را به عنوان فریاد تلقی می کنند. آنها فکر می کنند آن شخص عصبی یا معترض است!

دخترها حس شنوایی حساس تری دارند. آنها صداهایی با بسامد بالاتر را نسبت به پسرها بهتر می شنوند. به معلم دخترها توصیه می شود مراقب تن صدای خود باشند. در مقابل صدای معلم پسرها باید محکم و حتی هیجان زده باشد.


تفاوت جنسیتی

اعصاب خودکار

دستگاه عصبی خود کار پسرها باعث می شود که آنان در حالت ایستاده، در حال حرکت و در دمای حدود 21 درجه سانتی گراد هوشیارتر باشند.

استرس در پسران موجب می شود تا جریان خون به سمت مغز بیشتر شود. فرآیندی که باعث می شود آنها تمرکز کنند اما این جریان در دختران فعال نیست. آنها در حالت نشسته و در هوای گرم حدود دمای 24 درجه سانتی گراد هوشیارترند.

دخترها همچنین نسبت به استرس عکس العمل های متفاوتی نشان می دهند. وقتی آنها با ترس یا تهدید مواجه می شوند، خون به سمت روده های آنها می جهد و سبب ایجاد حس دلواپسی و اضطراب می شود.

چادول گفت: «پسرها با دست بالا گرفتن توانایی هایشان، خود را در معرض خطر قرار می دهند. معلم ها می توانند به آنان کمک کنند تا حقایق را واقع بینانه تر ببینند. اما دختران از ریسک کردن هراس دارند. معلم ها می توانند کمک کنند تا دختران در فضایی که در آن احساس امنیت می کنند قدرت ریسک آنان را تقویت کنند.»

به نظر می رسد بسیاری از والدین متقاعد شده باشند که این تفاوت ها می تواند در کلاس درس در نظر گرفته شود. برنامه تفکیک آموزشی پسرها و دخترها یادگیری آنان را به بالاترین حد خود می رساند.
ترجمه: سیدآرش صدرایی
سلامت
تبیان

منبع :

دختران در کلاسی جدا از پسران گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات