معجزه ای برای رفع کدورت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد معجزه ای برای رفع کدورت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

معجزه ای برای رفع کدورت
,[categoriy]

آکاایران: معجزه ای برای رفع کدورت


آکاایران بعضی از بحث ها و جدال ها غیرقابل حل هستند و بیش تر آن ها منجر به نزاع، کینه توزیِ خانوادگی، قطع دوستی ها برای سال های متمادی و طولانی، طلاق و حتی قتل و آدم کشی می شوند ، در حالی که مردم فراموش می کنند که می توان به مباحث بزرگ و کوچک بدون این که به خون ریزی و یا شکست دوستی های عمیق منجر شود، خاتمه داد.
چگونه؟ با یک معذرت خواهی.
متأسفانه، گفتن «معذرت می خواهم»، آسان نیست، همان گونه که یادگیریِ فراموش کردن مسائل، برای فرد مشکل است.
برای ما بعضی مواقع، موقعیت هایی پیش می آید که مجبور به عذرخواهی می شویم و ما آن را باور نداریم و نیز مواقعی وجود دارد که با این که می دانیم اشتباه از خودمان بوده اما پوزش نمی طلبیم.
چه چیزی باعث توقف ما برای عذرخواهی می شود؟
- از دست دادن نفوذ و اعتبارمان
- برهنه شدن روح و فکرمان
- قبول اشتباه های مان
- اعتراف و تصدیق پَستی و کهتری خود در اوج برتری و بزرگی
پس با داشتن قلبی سخاوتمند و شخصیتی قوی می توانیم در شرایط لازم، پوزش خود را ابراز نماییم.
افرادی که در هنگام بروز اشتباه، از کرده ی خود پشیمان و متأسف می گردند و به دلیل مناعت طبع و اعتمادبه نفس و جرأت زیاد، معتقدند اشتباه کرده اند، افرادی هستند که در میان فامیل و اقوام، دوستان و اجتماع، از ارتباط سالمی برخوردارند.
حقیقت این است که ریشه ی این رفتار، به دوران کودکی افراد باز می گردد. روان شناسان کودک، هیچ گاه از گفتن این مطلب مهم که «به کودکان تان عفو و بخشش و گفتن معذرت می خواهم را آموزش دهید»، خسته نمی شوند. افراد باید از کودکی، عذرخواهی پدر و مادر خود را ببینند و هم چنین پشیمانی و تأسف آنان از اشتباه شان را بشنوند. دیدن و شنیدن عذرخواهی پدر و مادر، پایه و اساس فرم ارتباط های کودکانِ آنان در آینده می باشد.
رفتار، مشعل قوی گویش ها می باشد. فرم کلمه ها می تواند شراکت را بسازد و یا جنگ بیافریند. ما از کلمه ها برای بیان احساس های خود استفاده می کنیم و اگر نتوانیم احساس خود را در قالب کلمه ها بیان کنیم، هیجان های خود را به صورت پرخاشگری بروز می دهیم.
ما می توانیم احساس های خود را در قالب کلمه ها بیان کنیم و بگوییم «متأسفم»، به این دلیل که احساس تأسف می کنیم. ما می توانیم بگوییم: «تو را بخشیدم»، به دلیل این که بخشنده هستیم. باور بیانِ تأسف می تواند دنیای زیبای خالی از تکبر را برای ما به ارمغان بیاورد.
زمانی که ما می گوییم «ببخشید»، به این دلیل است که ما احساس دیگران را درک می نماییم و عذرخواهی ما باید با احساس پشیمانی همراه باشد.

به گزارش آکاایران http://www.sat2m.org/

منبع :

معجزه ای برای رفع کدورت گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات