بیش از اندازه فکر نکنید

آکاایران: بیش از اندازه فکر نکنید


آکاایران تحقیقات نشان داده 25 درصد از خانم ها در مورد یک مسئه بارها و بارها فکرمیکنند و بعد از آن اقدام به انجام آن می کنند. اما باید بدانید که بیش از اندازه فکر کردن و یک چرخه مداوم نگرانی برای مغز اصلا درست نیست.برای جلوگیری از این حالت به توصیه های ما عمل کنید:

به گزارش آکاایران 1- تصمیم دومی بگیرید: شما عادت کرده اید که برای هر مسئله ای یک تصمیم گرفته و درمورد آن بارها و بارها فکر کنید. اما این بار دو تصمیم بگیرید ، در این حالت بطور ناخودآگاه کمتر فکر میکنید.

2- جایتان را عوض کنید: وقتی نشسته اید و در مورد موضوعی مدام فکر میکنید، بلند شوید و جایتان را عوض کنید.تحقیقات نشان داده که تغییر مکان می تواند تغییرات روحی نیز در انسان پدید آورد و ذهن انسان را به سمت دیگری سوق دهد.

3- یک علامت هشدار روی کاغذ بکشید و آن را روی آینه حمام یا دستشویی ، میز کارتان بچسبانید و هر بار با دیدن آن از بیش از حد فکر کردن خودداری کنید.

4- یک پایان خوش در نظر بگیرید: به گزارش نیک صالحی ،تا زمانیکه شما دارید به یک نتیجه منفی فکر میکنید و نگران آن هستید مدام به آن فکر میکنید اما اگر برای آن نتیجه ای مثبت در نظر بگیرید ناخودآگاه از بیش ازحد فکر کردن در مورد آن دست می کشیدو خیالتان راحت می شود.

5- به سمت کسانی بروید که مثبت گرا هستند ؛ کسانی که به نگرانی اجازه دخالت در زندگی شان را نمی دهند.


تهیه و ترجمه: گروه سلامت نیک صالحی

www.niksalehi.com/new


اختصاصی نیک صالحی

منبع :

تبلیغات