دلیلی بسیار جالب برای فراموشی خاطرات کودکی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دلیلی بسیار جالب برای فراموشی خاطرات کودکی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دلیلی بسیار جالب برای فراموشی خاطرات کودکی
,[categoriy]

آکاایران: دلیلی بسیار جالب برای فراموشی خاطرات کودکی


آکاایران آیا شما هم خاطرات کودکی تان را فراموش کرده اید و برای به یاد آوردن آنها با مشکل مواجه می شوید؟

به گزارش آکاایران به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران نتایج مطالعات دانشمندان نشان می دهد با بالا رفتن سن کودکان، امکان یادآوری خاطرات اولیه کودکیشان نیز بیشتر می شود.

هرچقدر هم که سعی کنید، یادآوری خاطرات دوران کودکی قبل از سه یا چهار سالگی بعید به نظر می رسد. دلیل این پدیده ، فراموشی دوران کودکی است که باعث می شود بزرگسالان قادر به یادآوری خاطرات اولیه زندگی خود نباشند.

بر اساس گزارش دیسکاوری، اخیرا محققان به بررسی محدوده زمانی که طی آن خاطرات اولیه دوران کودکی محو شده یا با گذشت زمان شفاف تر می شود، پرداخته اند. برای انجام تحقیقات، محققان از 140کودک با گروه سنی متفاوت دعوت کردند تا به سوالاتی در مورد اولین خاطرات شان پاسخ دهند.

محققان با بررسی و مقایسه پاسخ کودکان با پاسخ های دو سال قبل شان دریافتند که قدرت یادآوری آنها در مدت دو سال تغییر کرده است. نتایج این تحقیق نشان داد هرچقدر که سن کودکان بالاتر می رود، قدرت یادآوری اولین خاطرات شان نیز بیشتر می شود.

منبع :

دلیلی بسیار جالب برای فراموشی خاطرات کودکی گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات