عامل عصبانیت مردان

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عامل عصبانیت مردان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

عامل عصبانیت مردان
,[categoriy]

آکاایران: عامل عصبانیت مردان


آکاایران سلامت نیوز : به گفته محققان کمبود یک ماده شیمیایی به نام گابا در مغز مردان، سبب عصبانیت و تندخویی می شود.

به گزارش آکاایران به گزارش برنا، محققان دانشگاه کاردیف انگلستان اعلام کردند کمبود یک نوع ماده شیمیایی در مغز مردان، سبب تندمزاجی و تندخویی می شود.

به گزارش زی نیوز، مغز مردانی که زود عصبی می شوند فاقد یک ماده شیمیایی به نام GABA است که بین سلول های مغز نقش پیام رسانی دارد و رفتار فرد را کنترل می کند. در واقع گابا (گاما امینو اسید باتیریک) اصلی ترین فرستنده عصبی برای فرو نشاندن سیگنال های عصبی است که از رسیدن پیام های مربوط به اضطراب به مغز جلوگیری می کنند.

محققان با بررسی نحوه تصمیم گیری گروهی از دانش آموزان و اندازه گیری همزمان فعالیت مغزی آن ها دریافتند افرادی که فعالیت مغز در آن ها کاهش داشته، بیشتر در معرض تصمیم گیری های بدون فکر و عجولانه هستند.

به عقیده محققان، در مغز سالم، تنظیم مواد شیمیایی و تحرکات عصبی و برقراری آرامش به عهده ماده شیمیایی گابا است. اگر سطح گابا از میزان مورد نیاز خیلی کمتر باشد باعث بروز اضطراب، بی خوابی و عصبانیت می شود.

بر اساس گزارش، می توان برای تامین این ماده شیمیایی، در رژیم غذایی ماهی، سبوس گندم و یا ویتامین B6 قرار داد.

منبع :

عامل عصبانیت مردان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات