دلایل روان شناسی فعالیت ما در فیس بوک

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دلایل روان شناسی فعالیت ما در فیس بوک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دلایل روان شناسی فعالیت ما در فیس بوک
,[categoriy]

آکاایران: دلایل روان شناسی فعالیت ما در فیس بوک

آکاایران اغلب ما از فیس بوک استفاده می کنیم. بعضی برای تفریح، بعضی برای کسب و کار. بعضی روزانه نیم ساعت و برخی تمام روز. فعالیت های همه ی ما در فیس بوک به نوعی به نیازهای درونی مان برمی گردد. در ادامه ی این مطلب، اینفوگرافیک جالبی تدارک دیده ایم که دلیل روان شناسانه ی لایک ها، کامنت ها و اشتراک گذاری های ما در فیس بوک را توضیح می دهد.
دوست تان، عکس بیرون رفتنش با خانواده ی همسرش را در فیس بوک گذاشته. همسایه تان، لباس هایی مثل شخصیت های کمیک پوشیده و از صورت گریم شده اش، عکسی در فیس بوک قرار داده. با اقوام به مسافرت رفته اید و خیلی هایشان زودتر از شما تصاویر سفر را در فیس بوک گذاشته اند.

به گزارش آکاایران هر کدام از این ها را که دوست داشته باشید، لایک خواهید کرد و گاهی این کار را تمام روز ادامه می دهید. ساعت ها و ساعت ها پشت میز کامپیوتر نشسته اید و به لایک کردن این عکس و آن مطلب مشغول هستید.

چرا؟ می پرسید چرا فعالیت هایی که در فیس بوک دارید را انجام می دهید؟ چرا با دخالت فیس بوک، شیوه ی زندگی بشر به این شکل درآمده؟

تحقیقات نشان داده اند که لایک کردن، این واحد اعتباربخشی مجازی در روابط آنلاین، حس تعامل و دخیل بودن را به انسان می دهد. و مطمئن باشید که فیس بوک این را به خوبی می داند و از آن به زیرکی بهره می برد.

لایک کردن مطالب در فیس بوک، در واقع نشان می دهد که شما شخص تعامل جویی هستید که مایل به برقراری رابطه با بازه ی دوستان و آشنایان خود هستید. لایک کردن، حداقل در فیس بوک، چنین به نظر می رسد.

شاید هم، لایک کردن نشان می دهد که برای کامنت گذاشتن، تنبلی می کنید. لایک در واقع نسخه ی مجازی سر تکان دادن یا انگشت شست بالا بردن است. وقتی مطالب یک برند خاص را در فیس بوک لایک می کنید، حواس شما متمرکز می شود بر روی آن برند. گاهی حتی به دنبال کسب تخفیف یا کوپن های هدیه هستید. به این می گویید خودخواهی؟ نه! ما به این می گوییم زرنگی.

اما، در نهایت چه چیزی باعث لایک کردن و کامنت گذاشتن ما می شود؟ چه چیزی ما را به این همه لایک کردن های پیاپی ترغیب می کند و در عکس ها و مطالب دیگران چه می بینیم که ما را وادار به لایک کردن می کند. آیا فرمولی برای این دیوانگی مجازی وجود دارد؟ بله. بسیاری افراد از جمله بازاریابان، محققان، روان شناسان و وبلاگ نویس ها، چنین می اندیشند. و نظریه های بسیاری در این زمینه منتشر کرده اند.

وب سایت Entrepreneur و نیل پاتل که موسس و مدیرعامل CrazyEgg، HelloBar و KISSmetric است، نظریات و تئوری های موجود در این رابطه را در این اینفوگرافیک روشنگرانه، گردآوری کرده است. اگر شما شرکتی را اداره می کنید و برای آن صفحه ای در فیس بوک دارید، این اینفوگرافیک به کارتان می آید. یا حتی اگر از فیس بوک فقط محض تفریح و سرگرمی هم استفاده می کنید، باز هم این اینفوگرافیک را از دست ندهید.

منبع :

دلایل روان شناسی فعالیت ما در فیس بوک گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات