ازدواج بیماری افسردگی را درمان نمی کند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ازدواج بیماری افسردگی را درمان نمی کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ازدواج بیماری افسردگی را درمان نمی کند
,[categoriy]

آکاایران: ازدواج بیماری افسردگی را درمان نمی کند

آکاایران: ازدواج بیماری افسردگی را درمان نمی کند

 

به گزارش آکاایران: اگر فکر می کنید با ازدواج می توانید افسردگی افراد را درمان کنید سخت در اشتباهید.

 

متأسفانه برخی خانواده ها وقتی متوجه افسردگی فرزندشان می شوند برایش نسخه ازدواج می پیچند. در حالی که ازدواج شاید بتواند تنها نقش مسکن داشته و فرد متأهل بعد از چند ماه باز هم درگیر علائم اختلال افسردگی شود. از این رو، اشخاص پیش از اقدام به هر کاری و پیش از این که نشانه های نارضایتی از زندگی را به طرف مقابل انتقال دهند باید در پی درمان بوده و در سلامت کامل روحی برای ازدواج گام بردارند.

 

هر ازدواجی باید با میل و رغبت دو طرف انجام گیرد،در واقع انتخاب همسر، انتخابی مادام العمر بوده و مقرر است زن و مرد مدت زمانی طولانی در کنار هم زندگی کنند. از همین رو باید دو طرف سلامت روان داشته باشند. اما متأسفانه برخی خانواده ها که به افسردگی فرزندشان واقف اند آن را پنهان کرده و معتقدند با ازدواج بهبود می یابد، در حالی که این تصور کاملاً غلط است.

 

یکی از مشاوران متخصص در این زمینه می گوید: در دورانی شاهد بودیم که دانشجویان را به ازدواج های دانشجویی ترغیب می کردند و با دادن مشوق هایی مانند سکه سعی در ترویج ازدواج های دانشجویی در جامعه داشتند اما متأسفانه این موضوع باعث می شد بسیاری از دانشجویان با هم ازدواج و سکه را دریافت کنند اما زندگی آنها ناپایدار بود و پس از چند ماه از هم جدا می شدند.

 

دادن طرح ها و برنامه هایی که هدفمندی نشده است نمی تواند مشکل ازدواج جوانان را حل کند. بلوغ فکری و آموزش های لازم برای ازدواج از ملزومات داشتن یک ازدواج موفق است که متأسفانه هم اکنون این 2 مؤلفه مهم نادیده گرفته می شود.

 

در شرایط کنونی که بیکاری معضل جدی جوانان است دادن راهکارهای موقت برای تشکیل زندگی نمی تواند راهکار مؤثری برای ترغیب جوانان به ازدواج باشد.

 

از سوی دیگر شاهد هستیم که در مقابل دختران و پسرانی که بیماری افسردگی دارند خانواده به آنها پیشنهاد می دهد با ازدواج مشکل خود را حل کنند که متأسفانه این موضوع در حال گسترش است در حالی که این تجویز کاملا اشتباه است و پس از ازدواج مشکلات آنها چند برابر می شود و بهتر است اینگونه افراد ابتدا مشکلات خود را برطرف کنند و سپس به ازدواج فکر کنند.

 

ازدواج حتی در شرایطی که همه چیز طبق روال عادی باشد، دغدغه های خاص خود را دارد و اگر یکی از دو طرف نیز با افسردگی وارد رابطه شود به همه این دغدغه ها دامن زده است. البته افسردگی موانع چندانی در پیشبرد زندگی پدید نمی آورد و در بسیاری موارد به راحتی قابل درمان است، اما خانواده و خود فرد باید در نظر داشته باشند که این درمان باید تحت نظر مشاور و نه زیر سایه ازدواج انجام گیرد.

 

پذیرش اختلال هایی مانند افسردگی و اضطراب وسواسی، اولین گام برای درمان به شمار می رود.اختلال های روانی افراد در جلسات مشاوره های پیش از ازدواج به راحتی قابل شناسایی است. این در حالی است که روان شناس هرگز از لحاظ قانونی، شرعی و اخلاقی نمی تواند کسی را از ازدواج منع کند و تنها کاری که انجام می دهد آگاهی دادن به دو طرف است تا مشکل را شناخته و زندگی مشترکشان را در مسیری درست آغاز کنند، چون افسردگی می تواند تهدیدی برای فرد و هسر آینده به شمار رفته و مثل سدی در برابر احساس خوشبختی رفتار کند.

 

هر شخصی باید هنگامی که اقدام به ازدواج می کند برای پذیرش نقش همسر، مادر یا پدر آماده باشد نه این که بار مسایل روحی خود را روی شانه طرف مقابل بگذارد، در واقع سلامت روان زوجین، توانایی برای تأمین نیازهای جسمی و عاطفی طرف مقابل، هم چنین منبع درآمد مناسب از جمله مواردی است که می تواند ضامن استمرار زندگی مشترک باشد.

منبع :

ازدواج بیماری افسردگی را درمان نمی کند گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات