شب زنده داری های افراطی و مصائب پس از آن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شب زنده داری های افراطی و مصائب پس از آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شب زنده داری های افراطی و مصائب پس از آن
,[categoriy]

آکاایران: شب زنده داری های افراطی و مصائب پس از آن

آکاایران: یک روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب می گوید: بیداری های شبانه یا شب زنده داری های افراطی و بیش از حد، موجب فرسودگی زودرس مغز می شود.

به گزارش آکاایران: دکتر”مجید برکتین” افزود: متاسفانه در ایران برخی از جوانان و نوجوانان شب بیداری های بی مورد و افراطی دارند که مغز آنها با بالا رفتن سن، زودتر به مشکل حافظه از جمله آلزایمر دچار می شود. وی تماشای برنامه های تلویزیونی دیرهنگام، ارتباط با فضاهای مجازی از جمله اینترنت و همچنین چت کردن را از عوامل شب بیداری های شبانه عنوان کرد که برخی جوان ها به آنها گرایش یافته اند.

 

برکتین اظهار داشت: میزان خواب کسانی که شب زنده داری های افراطی دارند، شاید به سه یا چهار ساعت در روز برسد که این مساله نه تنها بر عملکرد مغز آنها بلکه بر عملکرد روزانه آنها نیز تاثیر منفی می گذارد.

فلوشیپ روانپزشکی عصبی، آلودگی هوا، زندگی بدون تحرک فیزیکی، تغذیه نامناسب ، استرس و استعمال دخانیات را از دیگر عواملی عنوان کرد که باعث تسریع در فرسودگی مغز می شود.

برکتین به آلزایمر به عنوان یکی از شناخته شده ترین نوع زوال عقل یا دمانس اشاره کرد و گفت: افراد هر چقدر شیوه زندگی سالم تر و استرس کم تری داشته باشند احتمال ابتلای به آلزایمر در پیری کم تر است.

منبع :

شب زنده داری های افراطی و مصائب پس از آن گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات