رنگ مو

آکاایران: شخصیت شناسی افراد از روی مدل و رنگ مو


آکاایران: گویا شناختن آدم ها کار بسیار سختی هم نیست. از نوع کفشی که می پوشند بگیرید تا شیوه راه رفتن و ایستادن شان، همگی می توانند ویژگی های شخصیتی شان را آشکار کنند!

 

موهای سیاه: اشخاصی که موهای سیاه دارند، دارای شخصیتی قوی و استوار و پر جذبه هستند، دوست دارند عصبانیت خود را ظاهر کنند، بسیار ساده و زود عصبانی میشوند و در مقابل امور سخت، صبر و استقامت زیادی از خود نشان میدهند، بسیار صبورند و در بسیاری از امور هم خواستار نو گرایی و تجدد میباشند در تنها چیزی که ممکن است در تغییرش تردید نشان دهند، همان تغییر رنگ موهایشان میباشد. چنین افرادی دارای شخصیت آرام و رمانتیک میباشند.

موهای قهوه ای تیره:
اشخاصی که دارای موهای قهوه ای تیره هستند ذاتا انسانهای غریبی به شمار میروند که گاهی گوشه گیر و گاهی اجتماعی هستند، نسبت به کودکان علاقه زیادی نشان میدهند و حتی با آنها بازی هم میکنند، از راهای بسیار ساده به دنبال کسب شهرت هستند و بعضی اوقات خجالتی هستند. گاهی هم بی باک هستند. میتوان گفت انسانهایی متجدد میباشند و بسیاری از اوقات هم به تغییر دادن رنگ موی خود علاقه نشان میدهند. زیرا احساس خستگی و تکراری بودن نسبت به هرچیز که در اطرافشان است میکنند.

موهای شاه بلوطی:
(خرمایی مایل به قرمز)این افراد انسانهایی بسیار غریب و عاطفی بشمار میروند و گاهی هم بد ذات میشوند، بدبین و بدچشم نسبت به هر چیزی و در تصمیمات خود عجول و شتابزده و همه شاهدند که آنها اشخاصی هستند مغرور به علم خود و مردان ثروتمند و زیبا آنها را براحتی جذب میکنند و با علم به اینکه زیبایی فانی و از بین رفتنی است، آنها عاشق زیبایی هستند.

به گزارش آکاایران: موی بور: اشخاصی که دارای موهای بور هستند شخصیتشان به زیبایی شان وابسته است، انسانهایی هستند با اعتماد به نفس بالا و غالباً از آنچه میبینند دستپاچه و هول میشوند، انسانهایی بسیار اجتماعی هستند که دوست دارند با هر شخص غریبه ای آشنا شوند و مردم را خیلی دوست دارند، بعضی از آنها به زیبایی شان مینازند و به خاطر رنگ موهایشان مغرور میشوند، زیرا این رنگ مو بسیار مورد توجه برخی زنان و مردان است.

کچل های مرتب

مردهایی که بیش از حد به موهایشان می رسند و در کنار موهای آراسته شان، کفش و لباسی آراسته هم دارند، می خواهند موقعیت و پایگاه اجتماعی شان را به رخ دیگران بکشند یا به خاطر شغل شان فخر بفروشند. بررسی ها نشان می دهد، مردهایی که کم مو یا نیمه طاس هستند اما معدود تارهای باقیمانده روی سر خود را با دقت و وسواس شانه می زنند، آدم های خودخواهی هستند که به نگاه دیگران در مورد خودشان اهمیت زیادی می دهند. البته آنها این نظر را در مورد کسانی می دهند که به شکل افراطی به موهایشان می رسند. نه کسانی که تنها می خواهند آراسته و تمیز باشند.

موی کوتاه

محققان می گویند صاحبان موهای کوتاه، آدم های محافظه کاری هستند که می توانند خودشان را با محیط اطرافشان تطبیق دهند. البته آنها معتقدند موهای بیش از حد کوتاه می تواند تمایل افراد به ورزش کردن یا کارهای نظامی را نشان دهد یا از بیماری فرد خبر دهد. چرا که در این سه گروه، افراد ترجیح می دهند موهایی کوتاه داشته باشند. پس اگر فردی با موهای کوتاه را دیدید، اول در شیوه زندگی و شرایطش به دنبال دلیل انتخاب این مدل بگردید و بعد برچسب محافظه کار بدن را روی او بچسبانید.

نیمه مصری (جلو بلند و پشت کوتاه)

این گونه افراد، آدم های ساده و بی شیله و پیله ای هستند که به نظر دیگران اهمیتی نمی دهند و نمی گذارند کسی در کارشان دخالت کند. زنانی که این مدل مو را انتخاب می کنند، در زندگی سبک و سیاق خود را در پیش می گیرند و نمی گذارند که وابستگی به دیگران، زندگی شان را نابود کند. آنها می توانند در زندگی روی خطی که در نظر گرفته اند حرکت کنند و با قدرت و استقلال عمل می کنند.

موهای فرفری

کسانی که دارای این گونه موها هستند،‌ افرادی خلاق و روشنفکری اند که زیاد به قضاوت های دیگران اهمیتی نمی دهند و به سبک خودشان زندگی می کنند. این افراد برنامه های بلند پروازانه ای برای زندگی شان دارند و گمان می کنند موهایشان برگ برنده ای برای جلب توجه دیگران هستند. البته گاهی کسانی که چنین شخصیتی دارند، به طور طبیعی موهای فر ندارند و به دلیل آنکه ظاهرشان را با شخصیت درونی شان هماهنگ کنند، موهای خود را فر می کنند.

موهای خاکستری

از نظر پژوهشگران نه تنها مدل های مختلف مو، بلکه رنگ مو هم می تواند شخصیت افراد را پیش بینی کند و به ما در برقراری رابطه با آنها کمک کند. تحقیقات دیگری هم می گوید زنانی که به طور طبیعی، موهایشان به سمت خاکستری شدن می رود، خودشان را همانطور که هستند قبول دارند. آنها از شخصیت و شیوه زندگی شان راضی اند و دوست دارند خود را به همان شکلی که هستند به دیگران نشان دهند. این آدم ها روی تصمیمات و رفتارهایشان پرده نمی گذارند و از خودسانسوری بیزارند.

موهای صاف

موی صاف یعنی جدیت؛ آدم هایی که چنین موهایی دارند، در زندگی شان یک خط ثابت را انتخاب کرده و از این شاخه به آن شاخه پریدن پرهیز می کنند و یک شاخه را با جدیت ادامه می دهند. آنها دوست دارند همانطور که هستند به نظر برسند. چنین آدم هایی در کارشان هم متخصص هستند و از پس چالش های زندگی شان به خوبی بر می آیند. این آدم ها اگر مسئولیتی را قبول کنند، تمام تلاش شان را برای انجام دادنش می کنند و شما می توانید به متعد بودنشان اطمینان داشته باشید.

موهای بلند

زنانی که چنین موهایی دارند، شخصیتی آرام دارند، مودبند و البته تا حدودی عجیب و غریب به نظر می رسند. اما در کنار همه این صفات، آنها آدم های مطیعی هستند که می گذارند دیگران در موردشان تصمیم بگیرند. موی بلند برای زنان در اغلب فرهنگ ها نشانه زیبایی است. به همین دلیل محققان می گویند زنان بالای ۴۰ سالی که موهایشان را بلند می کنند، دوست دارند جوانی از دسته رفته شان را به دست بیاورند و مثل قبل زیبا به نظر برسند. در واقع آنها می خواهند در مقابل پیری ایستادگی کنند.

مجعد

این گونه افراد دوست دارند همیشه دوست داشتنی به نظر برسند. آنها هم از نظر خودشان و هم از نظر دیگران،‌ افراد زیبا و بی خیالی هستند که بودن در کنارشان سرگرم کننده و جذاب است. موهای مجعد مخصوص آدم های مدرن است که دوست دارند بی همتا به نظر برسند. صاحبان این موها در یک زمان دوست دارند کنترل همه چیز را به دست بگیرند و در همان زمان از اینکه همه چیز را رها کنند و بی خیال آن شوند هم نمی ترسند. پس در ارتباط با آنها کمی محتاط تر عمل کنید تا قربانی تصمیمات ناگهانی شان نشوید.

موی چتری

این دسته از افراد دوست دارند توجه را به خود جلب کنند. مهم نیست موهای آنها بلند است یا کوتاه، اندازه موها هر چه که باشد، چتری کردن جلوی مو می تواند توجه دیگران را به سمت آنها هدایت کند، زیرا افراد خواسته یا ناخواسته با نگاه کردن به آنها به چشم هایشان خیره می شوند و برقراری ارتباط چشمی، دریچه ای برای شروع یک ارتباط نزدیکتر است. این آدم ها به زیبایی طبیعی معتقدند و از آشنایی با آدم های تازه خوشحال می شوند. البته آنها این نظر را در مورد کسانی می دهند که چتری های صاف دارند، نه کسانی که به خاطر مدل موی کوتاه شان مجبورند موهای خود را در پیشانی بریزند.

منبع :

تبلیغات