حمله های اضطرابی و راهکارهای مقابله با آن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حمله های اضطرابی و راهکارهای مقابله با آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

حمله های اضطرابی و راهکارهای مقابله با آن
,[categoriy]

آکاایران: حمله های اضطرابی و راهکارهای مقابله با آن

آکاایران: حمله های اضطرابی، نوعی از اختلالات اضطرابی، یا همان حمله ها «پانیک» یا حمله های «هول» هستند. حمله های پانیک، ناگهانی ایجاد و در عرض چند دقیقه آن قدر شدید می شوند که بیمار آن ها غیرقابل تحمل تصور می کند. شدت این حمله ها به حدی است که احتمال یک بیماری وخیم جسمی را در ذهن بیمار یا حتی پزشک ایجاد می کند. و آنچه بیش از هر چیز بیماران را آزار می دهد، نیز شدت همین حمله هاست، که به گفته خود بیماران طی آن، احساس مرگ قریب الوقوع به سراغشان می آید.

به گزارش آکاایران: اما شاید بتوان گفت نداشتن اضطراب و استرس و همچنین خواب مناسب می تواند بهترین راه برای جلوگیری از بروز حملات پانیک باشد. در زیر راهکارهای بسیار ساده ای را برای کاهش احتمال بروز این نوع حملات اضطرابی بیان می کنیم.

 

    اگر زمان ندارید

وقتی که برنامه های کاری بسیار فشرده است و از کنترل شما خارج می شود، می تواند شمارا بسیار کلافه کند؛ اما شاید آن قدرها هم بد نباشد. جملاتی شبیه “این ترافیک تمومی نداره” یا “رئیس حتماً اخراجم می کنه” استرس شمارا بیشتر می کند و ذهنتان حتماً و شاید را با هم اشتباه می گیرد.

چه کنیم: خودتان را از شر جملات منفی خلاص کنید و مثلاً به موسیقی های موردعلاقه تان گوش دهید و همراهش بخوانید. هنگامی که از حنجره خود استفاده می کنید این پیام به مغز فرستاده می شود که حالتان خوب است.

 

    اگر نمی توانید بخوابی

اول ازهمه اینکه به ساعت نگاه نکنید. اگر نگاه کنید بدن واکنش برعکس از خود نشان می دهد (ترشح هورمون آدرنالین و کورتیزول، بالا رفتن ضربان قلب و تعریق). به جای آن بهتر است چشم های خود را ببندید. به خاطر داشته باشید اگر خوابتان نبرد موبایل یا تبلت خود را روشن نکنید. نور صفحه آن ها سبب بیدار شدن ذهن شده و این پیام به بدنتان فرستاده می شود که باید شروع به فعالیت کنید.

چه کنیم: به جای آنکه با آن بجنگید بپذیرید که نمی توانید بخوابید و تنها باید استراحت کنید؛ می توانید شروع به مدیتیشن کنید. به جای عصبی شدن نفس های عمیق بکشید و جملات آرامش بخشی را با خود تکرار کنید و از اینکه در رختخواب خود هستید لذت ببرید.

 

    اگر ذهنتان درگیر است

مشاجره با همسر و یا دوست می تواند خیلی ساده همه ذهن ما را درگیر کند زیرا ذهن به صورت غریزی ممکن است در این جور مسائل تحلیل های بیش ازاندازه انجام دهد. اینکه زنگ نزده است را بااینکه به شما توجهی ندارد یکی نکنید. شاید جلسه است و یا شاید خوابیده. فکرهای بیهوده تنها شمارا عصبی کرده و اضطرابتان را بالاتر می برد.

چه کنیم: می توانید کمی قدم بزنید و مثلاً 15 دقیقه به این مسئله فکر کنید حتی می توانید این کار را با همکارتان انجام دهید و از او مشورت بگیرید و هنگامی که پشت میزتان برگشتید دیگر به آن فکر نکنید و اجازه بدهید ذهن میز کار را تنها باکار کردن مربوط بداند.

 

    اگر عصبی هستید

اگر هنگام یک مصاحبه دست هایتان شروع به لرزیدن می کند و یا در اولین قرارتان ضربان قلب شما بالا می رود، فکر نکنید که این اضطراب طبیعی نیست بلکه بسیار خوب است. اضطراب برای ما ایجاد انگیزه می کند. در غیر این صورت ممکن است خود را آماده نکنیم.

چه کنیم: بدنتان را خنک کنید. چند دقیقه دستانتان را در آب سرد بگیرید و یا یک نوشیدنی خنک را چند دقیقه دردهانتان نگه دارید. این کار باعث تحریک اعصاب واگ می شود که به بدنتان پیام می فرستد که آرام شود. سپس می توانید فعالیت خود را به راحتی انجام دهید.

 

 

منبع :

حمله های اضطرابی و راهکارهای مقابله با آن گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات