افزایش وزن مردان بعد از تولد فرزندشان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افزایش وزن مردان بعد از تولد فرزندشان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :افزایش وزن مردان بعد از تولد فرزندشان


افزایش وزن مردان بعد از تولد فرزندشان
,تولد فرزند,اضافه وزن,افزایش وزن ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده

آکاایران: افزایش وزن مردان بعد از تولد فرزندشان

دانشمندان به تازگی پی به راز افزایش وزن پدران بعد از تولد فرزندانشان برده اند. مردها بعد از پدر شدن اضافه وزن پیدا کرده و از سلامت خود غافل می شوند.


تولد و ورود عضو جدید به خانواده نه تنها از لحاظ روحی باعث تغییراتی در زندگی والدین دارد بلکه از نظر جسمانی نیز تاثیر می گذارد.رشد جنین در شکم مادرو سپس تولد او نه تنها باعث تغییرات فیزیلوژیکی در بدن مادر شده و افزایش وزن را در پی دارد باعث بالا رفتن وزن در  پدران نیز می شود.

بنا به گزارش آکاایران : محققان با بررسی زندگی بیش از 10 هزار مرد از سال های نوجوانی تا اواسط دهه سوم زندگی پرداختند. در این میان آنان دریافتند شاخص توده بدنی (BMI) مردانی که پدر می شوند و در کنار فرزندانشان زندگی می کنند، نسبت به سایر مردان هم سن خود، 2.6 درصد افزایش نشان می دهد که به طور متوسط این میزان معادل 2 کیلوگرم افزایش وزن برای مردان است؛ البته این میزان برای پدرانی که با فرزندان خود زندگی نمی کنند به 1.5 کیلوگرم کاهش می یابد.

,تولد فرزند,اضافه وزن,افزایش وزن ,مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده
 
همچنین بررسی اطلاعات در مردانی که طعم پدر شدن را تجربه نمی کنند نشان داد که افزایش وزن در این مردان کم بوده و نسبت به پدران دارای فرزند بیش از 60 درصد افت محسوس نشان می دهد و به 0.6 کیلوگرم کاهش می یابد.
 
اما آیا ازدواج در افزایش وزن مردان نیز تاثیر می گذارد؟ این پژوهش نشان داد، آغاز زندگی مشترک همراه با افزایش وزن در مردان است، اما نکته جالب توجه این است که مردان زمانی که پدر می شوند به منظور توجه به فرزندان رژیم غذایی خود را تغییر می دهند، فعالیت های روزانه خود را افزایش داده و کمتر از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند.
 
از سوی دیگر، محققان معتقدند مسئولیت های جدید در برابر فرزندان سبب می شود پدران عوامل مرتبط با مراقبت از سلامت خود را فراموش کنند، یا به کار نگیرند و اولویت اول را خانواده خود قرار دهند؛ به عنوان مثال نگهداری از فرزندان سبب می شود وعده های غذایی شیرین جایگزین وعده های غذایی سالم شود و یا این که اضافه غذای کودکان خود را بخورند که همین امر سبب افزایش وزن پدران می شود.
 
محققان اما معتقدند پدرها پس از تولد فرزندان به جای این که هنگام بیماری به دکتر مراجعه کنند، ترجیح می دهند فرزندان خود را برای مراقبت های بهداشتی ببرند که این امر سبب می شود پدرها متوجه علایم هشداردهنده بیماری های خود نشوند.
 
دانشمندان برای رفع این معضل و توجه بیشتر نسبت به سلامت پدرها، پیشنهاد می دهند طرح «نگهبان نوزاد» برای صیانت از سلامت آن ها اجرا شود. به گفته محققان، این طرح برای پدرها موقعیتی را فراهم می سازد تا بتوانند درباره سلامت خود با پزشکان گفت وگو کنند و نکات مربوط به سلامت پدرها و نوزادان در اختیاران والدین قرار داده شود.
 
این پژوهش در Men"s Health منتشر شده است. 
افزایش وزن مردان بعد از تولد فرزندشان 5/5 3
منبع : ایسنا-/ف

منبع :

افزایش وزن مردان بعد از تولد فرزندشان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات