التهاب و مشکلات روحی ناشی از آن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد التهاب و مشکلات روحی ناشی از آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اختلالات روانی چه تاثیراتی می توانند از بیماری ها بگیرند و افرادی که از لحاظ  جسمی  دچار التهاب هستند چه عوارضی در انتظارشان است؟

دکتر مهدی اخبارده  با اشاره به اینکه 20 درصد از اختلالات روانی در بزرگسالی، ارتباط تنگاتنگی با بروز التهابات دارند، گفت: در بیماری تب روماتیسمی که در کودکان بروز می کند، حمله اشتباهی شناختی گلبول های سفید به نورون های واقع در مغز، می تواند باعث ایجاد اختلالات روانی از جمله وسواس فکری یا جنسی و افسردگی شود.

این عضو پیوسته انجمن ژنتیک ایران تصریح کرد: تشخیص رابطه میان وجود التهابات و بروز اختلالات روانی در بیماران، در صورت شناخت کامل مکانیزم، راهی است که می تواند افق جدیدی را در پیشگیری از این بیماری کشنده، در طیف گسترده ای از افراد مستعد با دلایل پزشکی متفاوت و حتی درمان کامل اختلالات روانی با علل گوناگون به دنبال داشته باشد.

اخبارده در پایان خاطر نشان کرد: کاهش معنی دار زمان عفونت های مزمن، درمان اصلی نه مقطعی انواع آلرژی ها و همچنین از بین بردن هر عاملی که باعث کاهش قدرت شناختی گلبول های سفید و مانع حمله اشتباهی آن ها به بافت های بدن از جمله بافت های مغزی می شود، ازجمله راه های کمک به پیشگیری از اختلالات روانی ناشی از التهابات است و حتی اگر نتوان در بیماری موجود منبع التهاب را کنترل کرد، می توان با شناخت پروسه شیمیایی زنجیره ای التهابات و نورون ها به قطع این رابطه اقدام کرد.

(ایسنا)

منبع : hidoctor.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله التهاب و مشکلات روحی ناشی از آن شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مشکلات روحی ناشی از بیماری در کودک

التهاب و مشکلات روحی ناشی از آن گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات