ایجاد انگیزه دروغگویی در مردان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ایجاد انگیزه دروغگویی در مردان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چرا مردان به خود اجازه می دهند که به همسرشان دروغ بگویند و چه عواملی در آنان این انگیزه را ایجاد می کند؟

 در این گزارش به دلایل عمده دروغ مردان به همسرانشان خواهیم پرداخت . ازطرفی زنان به دلیل احساسات لطیف شان زودرنج تر ازمردان هستند آنان با تلنگری کوچک روحیه شان به هم ریخته می شود و حالت افسردگی واضطراب در چهره شان به خوبی مشاهده خواهدشد.
لذا مردان برای گفتن بیاناتشان باید دقت بیشتری داشته باشند. به دروغ های مردان که به همسرانشان می گویند توجه کنید:
1 – بسیاری از مردان از این که احساس می کنند زنان تحمل شیندن دروغ را ندارند، به سادگی دروغ می گویند. شاید دروغگوویی آنهافقط به خاطر ناراحت نکردن همسرشان باشد. امااین را بدانند که هر چقدر هم که همسران شان ازبیان حقیقت نگران و مشوش می شود اما بهتر ازگفتن دروغ می باشد. زیرا روزی حقیقت در نزدزن فاش شده و آن زمان است که دنیا در برابرچشمان زن و شوهر سیاه خواهد شد و کار به جاهای باریک خواهد کشید. پس اجازه ندهیدچنین شود.
و اما یک توصیه به زنان ; در صورتی که احساس کردید همسرتان به دلیل مصلحت زندگی اش به شما دروغ گفته و این دروغ تاثیر چندانی دروضعیت زندگی زناشویی و عشق و محبت میان تان ندارد. پس بهتر است به روی خود نیاورید و ازکنار آن بگذرید. مطمئن باشید همسرتان خواهدفهمید و شرمنده شما خواهد شد.
2- تعریف و تمجید را به پای دروغ نزنید.بعضی از مردان تصور می کنند اگر از همسرشان تعریف کنند دچار دروغگوویی شده اند. اگر این مسئله را دروغگوویی فرض می کنید، بهتر است به این دروغگوویی ادامه دهید. زیرا همسر شما ازتشویق و تحسین شما خشنود شده و به زندگی امیدوارتر خواهد شد و با نیرو و انرژی بیشتری به زندگی ادامه می دهد.
برای مثال در برابرخانواده خودتان شروع به تعریف از همسرتان کنید. کفش هایش را جلوی پای او جفت کنید.برایش میوه پوست بکنید. حتی اگر فکر می کنیدهمه این کارها را از روی تملق و دروغ انجام می دهید با انجام چنین کاری نزد خانواده تان ،نتیجه اش را ببینید، همسرتان پروانه واربه دور شماخواهد چرخید، احترام دو صد چندان به شماخواهد گذاشت پس ارزشش را دارد که دست به چنین تملق و دروغی بزنید.
3- بعضی از مردان سیاست خوبی را اززندگی شان دارند. آنان بدون این که خود راخسته کارخانه کنند به نحویی با همسرشان برخورددارند و خود را درگیر کمک به وی می کنندکه او واقعا احساس می کند همسرش در کارهای خانه او را همراهی کرده است . البته بد نیست که همسرتان را کمک کنید و دست یاری به او بدهید. زندگی یعنی همکاری و همیاری ،
وقتی مهمانی به خانه شما می آید روی صندلی ننشینید و به همسرتان دستور ندهید. بلکه ظاهرا هم که شده او را کمک کنید. حتی از لحاظ لفظی مثلا بگویید کمک می خواهی . من در انجام هر کاری آماده هستم .ولو این که روی صندلی بنشینید و با دوستانتان مشغول به حرف زدن شوید. هر چندوقت یک باراو را صدا بزنید و از او سوال کنید! بیایم کمکت کنم ؟ این نوع دروغگوویی نیز می تواند تاثیر خوبی بر همسرتان بگذارد و در برابر مهمان ها سربلندباشد.
4-  بعضی از مردان در برابر غر زدن زنان شان مجبور به گفتن دروغ هایی می شوند که در انجام وبرآورده ساختن آن ناتوان هستند. این چنین زنان باید گفت که هیچ گاه همسر خود را تحت فشار نگذارید و از او درخواست های ناشدنی نخواهید. مردی که زیر بار فشار سخن های همسرش باشد، دست به دروغ گویی می زند و به همسرش وعده هایی می دهد که خودش هم می داند از عهده آن برنمی آید اما به خاطر ساکت کردن همسرش و جلوگیری از کشمکش و جنگ اعصاب مجبور به دروغ گویی می شود. در این جازن مقصر است . او سبب این دروغ شده است . هرزنی باید شرایط همسرش را بداند و بیش از آن ازهمسرش توقع نداشته باشد.
غرور و شخصیت مرد نباید زیر پا لگدمال شود.یک زن باید همسرش را آن قدر دوست داشته باشد که اگر زندگی کمی و کاستی به وجود آمدهمراه و در کنار همسرش با مشکلات دست و پنجه نرم کند. نه این که سبب لاف زنی و اغراق گویی ودروغگوویی همسرش شود.
5-  مردان برای این که در برابر همسر خود به قول معروف کم نیاورند، سعی می کنند دروغ بگویند. بعضی از زنان عادت دارند مزایای مردان دیگر را به رخ همسر خود بکشند.
برای مثال می گویند شوهر دوستم مرد بسیار شجاعی است ویا این که بسیار دست و دلباز است و همه مال واموالش را در اختیار همسرش گذاشته است .مردان به این مسئله حساسیت نشان می دهندوآنان دوست ندارند همسرشان مرد دیگری را برتراز او ببیند شاید یک حس حسادت ناخودآگاه باشد که زنان باید به این حس توجه کنند. گاهی مردان در برابر تمجید همسرشان از مرد دیگردست به گفتن دروغ هایی می زنند. مثلا می گویندامروز در خیابان با پسری جوان هیکل مندی دعواکردم و او را به شدت زدم . او چنین دروغی را به همسرش می گوید تا اظهار دارد که او هم شجاع است .
زنان نباید محیطی فراهم کنند که همسرشان را وادار به دروغ هایی شاخدار کنند.هر فردی یک حالت و روحیه و شخصیت خاص به خودش را دارد. شما نباید شوهر خود را با مرددیگری مقایسه کنید. بلکه او را همان طور که هست دوست داشته باشید. همان طور که مشاهده می کنید بعضی از دروغ ها بار منفی و گاهی هم بارمثبت دارد. البته یک زن و شوهر باید حقیقت گراباشند و در هر شرایطی راست گویی را سرلوحه زندگی خود بدانند و حتی اگر در گذشته رخ دادناگواری داشته اند، همچون دوست واقعیت رابگویند.
در زندگی زناشویی بیان حقیقت ولو این که منجر به دلخوری شود باارزش و مهم نیست .البته همان طور که در مقاله فوق درج شده گاهی دروغ و تملق در زندگی سبب ایجاد اعتماد به نفس در فرد مقابل می شود و او را به زندگی امیدوارتر و سرزنده تر می کند. پس زن و شوهرباید در زندگی محتاطانه عمل کنند و در جهت ایجاد یک زندگی مستحکم تر و پرمحتواتر سعی وتلاش خود را به کار گیرند.

(باشگاه خبرنگاران)

منبع : hidoctor.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ایجاد انگیزه دروغگویی در مردان شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ایجاد انگیزه در مردان برای کار , ایجاد انگیزه کار در مردان

ایجاد انگیزه دروغگویی در مردان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات