استرس و منفی نگری - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استرس و منفی نگری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بهتر است نسبت به استرس و اضطراب دید خود را  تغییر دهید و به آن به طرز مثبت بنگرید.

بر اساس مطالعات اخیر، فشار قدرت پردازش در استرس افزایش پیدا می کند، بطوری که همیشه تصور می کنیم استرس تنها باعث بیماری های روانی می شود.

Elisabeth Conraclt  استاد روان شناسی در دانشگاه یوتا می گوید: شما تصور می کنید استرس بد است اما تحقیقات نشان داده است که استرس در حد اعتدال و به اندازه مناسب لازم است.
کارشناسان استدلال می کنند که استرس می تواند بعد مثبت و منفی داشته باشد که تفاوت بین خوب و بد بودن آن بستگی به وضعیت ما دارد.
در حال حاضر کتابی بنام «حرکت صعودی از استرس» وجود دارد که تفاوت بین استرس خوب و بد و چگونگی خوب بودن آنرا بیان می کند و این کتاب توسط روانشناسان دانشگاه استنفرد نوشته شده است.
بر اساس این تحقیقات اگر استرس را به عنوان پاسخ طبیعی در نظر بگیریم می توانیم ترس و وحشت را از خود دفع کنیم. اگرچه رویدادهای طبیعی مانند خرید کردن خانه و ازدواج به نظر شاد می رسند اما جزو رویدادهای پر استرس هستند که می توان به دید مثبت به آن نگاه کرد ولی باید در نظر داشت بلایای طبیعی مانند از دست دادن شغل از جمله تنش های قابل کنترلی هستند که با حمایت خانواده و دوستان پیشگیری خواهد شد.
بر اساس تحقیقات افزایش استرس در کودکان خطرناک است و باعث تاخیر رشد در کودکان و در نتیجه باعث می شود که آنها بیشتر در معرض خطر بیماری های مزمن قرار بگیرند همچنین استرس باعث افزایش سطح هورمون ها و ضربان قلب در بدن می شود.

منبع : hidoctor.ir

استرس و منفی نگری گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات