راههای درمانی برای اختلال روحی وحشت - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد راههای درمانی برای اختلال روحی وحشت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

درباره حمله وحشت چه می دانید و چه پیامدها و عوارض و نشانه هایی دارد و با چه روش هایی قابل کنترل و درمان است؟

از حمله وحشت چه می دانید؟حمله وحشت، احساس ترس ناگهانی است که بدون هشدار قبلی، به فرد حمله می کند. این دوره های وحشت ممکن است هر زمانی اتفاق بیفتد حتی در حین خواب.

افرادی که حمله وحشت را تجربه می کنند، تصور می کنند دچار حمله قلبی شده اند یا در حال مرگ و یا دیوانه شدن هستند.

نشانه های حمله وحشت

ترس و وحشتی که فرد در حمله وحشت تجربه می کند، متناسب با شرایطی که در آن قرار دارد نیست و ممکن است ارتباطی با چیزی که روی داده است نداشته باشد. بیشتر افرادی که حمله وحشت را تجربه می کنند، چند مورد از موارد زیر را دارند:

–    تند شدن ضربان قلب
–    احساس ضعف، غش یا سرگیجه
–    مور مور یا بی حسی دست و انگشت ها
–    حس وحشت یا پیش رو بودن واقعه ای ناخوشایند یا مرگ
–    احساس عرق یا لرزش بدن
–    درد سینه
–    دشواری تنفس
–    احساس از دست دادن کنترل

حمله وحشت معمولا کوتاه است و کمتر از ده دقیقه طول می کشد اما برخی از علائم آن ممکن است مدت بیشتری باقی بماند. افرادی که یک حمله وحشت داشته اند، احتمال بیشتری دارد که حمله های بعدی را نیز تجربه کنند. وقتی حمله به طور مکرر اتفاق می افتد و نگرانی راجع به دوره های بعدی آن وجود داشته باشد، فرد دچار وضعیت «اختلال وحشت» شده است.

افرادی که اختلال وحشت دارند ممکن است اضطراب و ترس شدیدی داشته باشند چون نمی توانند پیش بینی کنند حمله بعدی کی خواهد بود. اختلال وحشت نسبتا شایع است و در امریکا حدود ۶ میلیون نفر گرفتار آن هستند. زنان دو برابر مردان به این اختلال دچار می شوند و علائم آن معمولا اوایل بزرگسالی پدیدار می شود.

هنوز مشخص نیست علت اختلال وحشت چیست. در برخی افرادی که زمینه بیولوژیکی حمله وحشت دارند ممکن است در تغییرات بزرگ زندگی مانند ازدواج، فرزند دار شدن، اولین شغل و غیره و رویدادهای مهم استرس زای زندگی، حمله وحشت شروع شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد احتمال اختلال وحشت در افرادی که از افسردگی، تلاش برای خودکشی یا سوء استعمال مواد یا الکل رنج می برند، بیشتر از دیگران است.

خوشبختانه اختلال وحشت قابل درمان است. روان درمانی و دارو ها به صورت تنها یا در ترکیب برای درمان موفقیت اختلال وحشت به کار گرفته می شوند. اگر دارو لازم باشد، پزشک ممکن است داروهای ضد اضطراب، برخی داروهای ضد افسردگی یا گاهی اوقات برخی داروهای ضد تشنج که خاصیت ضد اضطرابی نیز دارند، و یا دسته ای از داروهای قلبی که به مهار کننده بتا شهرت دارند، برای پیشگیری یا کنترل دوره های حمله وحشت، تجویز کند.

منبع : hidoctor.ir

راههای درمانی برای اختلال روحی وحشت گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات