تقویت قدرت تمرکز ذهن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تقویت قدرت تمرکز ذهن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

از بدو تولد انسان تا اخرین لحظه عمر ضمیر ناخود آگاه به صورت خود کار و مستمر در تمام حالات و شرایط مختلف زندگی انجام وظیفه می کند . از راه های تقویت تمرکز انجام تلقینات مثبت و سازنده به ضکمیر ناخود اگاه می باشد . بدهی است که انسان به هر میزان که در تقویت قدرت تمرکز ذهن موفق شود به همان درجه ارامش موفقیت  فردی  اجتماعی شخصیت آدمی از حیث معنوی و مادی رشد ارتقا و تعالی می یابد .
از جهت تقویت تمرکز فکر باید در انجام کارهای خطیر و مبهم ابتدا ز مراتب پایین تر و کوچک تر آغاز کنیم تا موفقیت و پیروزی ملموس محسوس و شعف آور باشد و از طرفی اعتماد بنفس بیشتر برای تقویت تمرکز فکر ایجاد می گردد . از طرفی نباید به ناکامی ها و شکست ها فکر و ذهن خود را معطوف کرد بلکه باید به موفقیت هل ولو کوچک توجه و تمرکز کرد .

بر انگیختن احساسات نشاط و سلامتی و اعتماد بنفس موجب ایجاد آرامش و تمرکز فکری بهتری خواهد شد و بالعکس احساس افسردگی و ناخوشی و ضعف اعتماد بنفس موجبات آشفتگی و عدم تمرکز را فراهم می سازد .
هرگز نباید بخود القایات افکار منفی مبنی بر داشتن احساس ضعف یا عدم تمرکزی کنیم زیرا ما بر اثر این تلقینات سیاه و مخرب موجبات تخریب اعتماد بنفس و در نتیجه تشتت پراکندگی فکری و حواس پرتی را فراهم می سازد . بالعکس باید احساس نشاط و تمرکز را به خود همواره تلقین کنیم

منبع : hidoctor.ir

تقویت قدرت تمرکز ذهن گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
تبلیغات