موارد مضر برای سلامت روح و روان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد موارد مضر برای سلامت روح و روان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

برخی مسائل در زندگی می توانند مشغله ذهنی شما را زیاد کنند و موجب ایجاد افکار منفی در ذهنتان شوند در این مطلب به برخی از این موارد اشاره می کنیم.

آیا می دانستید خوردن فست فود باعث افسردگی تان می شود؟۶ موضوعی را برایتان فاش میکنیم که می تواند بر سلامت روانتان تاثیر منفی یا مثبت بگذارد.

*فست فود افسردگی می آورد.

بر اساس تحقیقی که مشروح آن در مجلهPublic health Notrition منتشر شده است رابطه ای بین مصرف فست فود، شیرینی و مواد غذایی صنعتی و ابتلا به افسردگی وجود دارد. بررسی ها نشان داده احتمال ابتلا به افسردگی در افرادی که عادت به مصرف فست فود دارند در مقایسه با سایر افراد ۵۱ درصد بیشتر است.

*عضویت در گروه های اجتماعی، انعطا ف پذیری روانی را افزایش می دهد
بر اساس تحقیقی که مشروح آن در مجله Social psychological & personality science منتشر شده است، به عضویت درآمدن در گروه های مختلف اجتماعی انعطا ف پذیری روانی برای مقابله با مشکلات را افزایش می دهند.

*استرس می تواند ژنتیکی باشد
بر اساس تحقیقی که در مجله American of General psychiatry منتشر شده است افرادی که ژن وابسته به استرس را دارند در شرایط استرس زا احساسات منفی بیشتری از خود بروز می دهند.

*رسیدن به وزن ایده آل باعث کاهش استرس در زنان می شود
بر اساس تحقیقی که در مجله General hospital psychiatry منتشر شده است بررسی ۲۰۰۳ زن چاق ۴۰ تا ۶۵ سال به مدت یک سال نشان داد کاهش وزن درکاهش استرس موثر است.

*مصرف امگا۳ در کاهش افسردگی تاثیر دارد
بر اساس تحقیقی که در مجله chinical psychiatry منتشر شده است مصرف مکمل امگا۳ در کاهش استرس و افسردگی نقش قابل ملاحظه ای دارد. به گفته محققان کسانی که دچار کمبود این اسید چرب ضروری هستند بیشتر مستعد ابتلا به افسردگی اند.

*اضطراب برای سلامت قلب مضر است
بر اساس تحقیقی که مشروح آن در مجله Canadian journal of psychiatry منتشر شده است افرادی که دچار مشکلات استرس و اضطرابی اند بیش از دیگران در معرض ابتلا به ناراحتی های قلبی عروقی قرار دارند.

منبع : hidoctor.ir

موارد مضر برای سلامت روح و روان گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات