استرس چه پیامدهایی در بردارد؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استرس چه پیامدهایی در بردارد؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته روانشناسی خانواده از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اگر مدام  استرس دارید پس منتظر پیامدهای آن مانند  سردرد, مشکلات گوارشی, فشار خون بالا, درد در قفسه سینه, بی خوابی, اختلال در روابط زناشویی, افسردگی , حمله های اضطرابی و… باشید.

استرسی که بدون بهبود و بی وقفه ادامه پیدا کند، منجر به سردرد، مشکلات گوارشی، فشار خون بالا، درد در قفسه سینه، بی خوابی، اختلال در روابط زناشویی، افسردگی و حمله های اضطرابی خواهدشد.

اگر فرد بخواهد با پناه بردن به الکل، مواد مخدر، قماربازی، تنباکو، ولخرجی، خوردن و دیگر روش های این چنینی استرس خود را از بین ببرد، در نهایت به استرس بیشتری دچار می شود. استرس طولانی مدت می تواند سیستم دفاعی بدن را از پای درآورد و باعث بروز علائمی مانند گیجی و منگی، دردهای عمومی، دندان قروچه و قفل کردن فک ها، سردرد، سوءهاضمه و ترش کردن معده، کاهش یا افزایش اشتها، گرفتگی عضلات گردن، صورت یا شانه ها، اختلال در خواب (بی خوابی یا بدخوابی)، تپش قلب، کف دست سرد و عرق کرده، خستگی شدید، لرزش بدن، افزایش یا کاهش وزن، اسهال، مشکل در روابط زناشویی، فراموشکاری، کم صبری، خشم و تحریک پذیری شود.
منبع: WebMD.com

منبع : hidoctor.ir

استرس چه پیامدهایی در بردارد؟ گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات