افراد احساسی چگونه اند - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افراد احساسی چگونه اند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته
Notice: Undefined index: menuname in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/khanevadeh/includes/content.php on line 420
از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

به تازگی محققین متوجه یک سری تفاوت ها میان مغز افراد حساسی با دیگر افراد معمولی شده اند ،با ما در دانستن این تفاوت ها همراه باشید.

محققان با بررسی 176 شرکت کننده از آن ها خواستند پرسشنامه هایی را برای ارزیابی میزان همدردی شان با دیگران پر کنند. محققان سپس با استفاده از شیوه ای موسوم به «مورفومتری مبتنی بر وکسل» از مغز این افراد تصویر گرفتند.

این شیوه، نوعی تکنیک تصویربرداری عصبی است که از آمار برای مقایسه تراکمات ماده خاکستری در بخش های خاصی از مغز استفاده می کند.

در این مطالعه مشخص شد افرادی که دارای سطوح بالاتر همدردی عاطفی با دیگران هستند، تراکمات بالاتر ماده خاکستری را در نزدیک بخش insula مغزشان داشتند. این بخش از مغز قوی ترین عواطف را تولید می کند و افراد را قادر می سازد به طور عاطفی به موسیقی یا هنر و وضعیت های بدنی مانند گرسنگی واکنش نشان می دهد.

همچنین مشخص شد افرادی که همدردی شناختی با دیگران داشتند و منطقی بودند، تراکم خاکستری بالاتری در غشای midcingulate در مغزشان داشتند. این بخش از مغز، دو نیمکره که اطلاعات اجتماعی را پردازش می کنند و در تصمیم گیری نقش دارند، را به یکدیگر متصل می کند.

این نتایج نشان می دهد دو نوع همدردی عاطفی و منطقی با دیگران از ساختارهای عصبی متفاوتی نشات می گیرند.

محققان مطمئن نیستند چگونه این ساختارهای مختلف مغزی می توانند با گذر زمان تغییر کنند. آن ها امیدوارند در تحقیقات آتی در این باره اطلاعات بیشتری بدست آورند.

جزئیات این پژوهش در مجله Neuroimage ارائه شد.

ایسنا،

منبع : hidoctor.ir

افراد احساسی چگونه اند گردآوری توسط بخش مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات