مزاج گرم و پیامدهای آن - آکا

گرم مزاج ها چگونه صحبت می کنند و طرز رفتار آن ها اغلب چگونه است؟

علم مزاج شناسی در طب سنتی بسیار گسترده است و نیاز به تبحر زیاد دارد چرا که امروزه افراد به واسطه مصرف موادغذایی مختلف و قرار گرفتن در موقعیت های خاص مزاجشان متغیر است و برخی افراد در زمانی خاص ممکن است دارای مزاج سرد باشند ولی با مصرف برخی موادغذایی دچار غلبه گرمی در بدن شوند.

-افراد گرم مزاج هنگام صحبت کردن خیلی سریع صحبت می کنند و ممکن است پایان جملات آنها خورده شود. صحبت کردن یک فعل است و می تواند نشانه مزاج باشد.

در این باره مهرداد کریمی متخصص طب سنتی افزود: فردی که تند و تیز است و سریع حرکت می کرد و کارهای خود را به سرعت انجام می داد, بعد از مدتی متوجه می شود که دیگر مثل سابق نمی تواند به سرعت کارهای خود را انجام دهد و کُند شده است, این کُندی, سستی و رخوت نشانه غلبه سردی است.

– سرعت, حضور ذهن, تکرار و قدرت تحلیل بالا ناشی از حرارت است.

-اگر مدیر کارخانه ای قصد افزایش تولید دارد اگر افرادی با مزاج سرد و تر و یا رطوبتی را استخدام کند, دچار مشکل خواهد شد، چون قرار است هزار محصول در روز تولید کند فرد سرد و تر قادر به انجام این کار نیست.

به گفته این متخصص طب سنتی بدن یک سامانه حیاتی است, یک سری مواد به آن وارد و یک سری خارج می شود.

-هر فعالیتی که صورت پذیرد یک بازمانده و پسماندی دارد. حکما به این مسئله پی بردند که این پسماند می تواند نشانه مزاج فرد, فعل و انفعالات بدن باشد.

-پاکسازی بدن ما می تواند نشاندهنده مزاج ما باشد.

پاکسازی به چه معناست؟

کریمی متخصص طب سنتی اضافه کرد: مثلاً تعریق؛ پوست یکی از سطوح پاکسازی بدن است, خود مواد هم به سطح پوست می آید و یکی از چیزهایی که راحت می فهمیم, تعریق استف خود تعریق مواد را از بدن خارج می کند. فردی که در ابتدای صبح بسیار پاکیزه و خوشبوست, در وسط روز ساعت 11 می بینید که تعریق شدید دارد و بوی بسیار تندی بدنش می دهد به طوریکه دوستانش نمی توانند کنارش باشند؛ این افراد گرم و خشک هستند و در تعریق شان موادی با بوی تند دفع می کنند.

تسنیم

منبع : hidoctor.ir

تبلیغات